Zmiana rozdzielczości po zainstalowaniu nowych sterowników

Witam, gdy zainstalowałem nowe sterowniki do karty graficznej po każdym włączeniu komputera zmienia się rozdzielczość ( na 800x600 przed zainstalowaniem zawsze było 1024x768 ). Folder z nowymi sterownikami usunąłem.  Oto parametry mojego komputera:

AMD Athlon XP 2000+

256 MB RAM

NVidia GeForce4 MX 440

Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:

jakubgross

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

 Do tej karty max ster seria 9 np: 93.71 lub 84.21.

Właśnie zainstalowałem  93.71 i teraz ten problem. Jest jakiś sposób, aby ustawić domyślną rozdzielczość ekranu. 

No weź nie żartuj, że tego nie potrafisz…?

PPM na pulpicie i wybierz odpowiednią opcję (chyba różnie się nazywa na różnych wersjach systemu, więc nie podam jak u Ciebie, bo nawet nie wiem jaki masz system)

Gdyby dalej był problem:

 

Odinstaluj ten ster z poziomu dodaj usuń programy (wszystko co GF i Nvidia), resztki katalogu Nvidia z dysku usuń ręcznie, czyszczenie systemu np: ccleanerem, restart kompa i zainstaluj ponownie wersję 93.71 i sprawdź, jak dalej problem procedura taka jak napisałem i wróć do 84.21 pewny i wydajny ster do XP.

 

Ustawienie rozdzielczości i innych parametrów obrazu w XP:

  • PPM na pulpicie,właściwości i ustawienia (ustawienie parametrów: rozdzielczość i kolory)  i zastosuj i OK i masz.

 

Jest tam również opcja Zaawansowane i możesz ustawić odświeżanie ekranu.

Robiłem tak już 1000 razy i gdy włączam komputer to znowu jest jakaś mała rozdzielczość.

Może karta grafiki po prostu uszkodzona. Masz wszystko napisane i do roboty.

Ok. Rozwiązałem problem. Zainstalowałem jakieś starsze wersję sterowników. Wszystkim dziękuje za pomoc :slight_smile: Macie Lubię to :wink: