Zmiana rozdzielczosci przy wlaczaniu komputera

Czesc, ostatnio jakos mam sporo problemow ;). Dzisiejszy wygląda tak: włączam sobie kompa, przy logowaniu wybieram swoją nazwę uzytkownika, ładuje się, pokazuje się pulpit, windows’owska muzyczka na wejscie, wszystko ok i nagle pokazuje sie czarny ekran (ok. 1-2 sek.) i rozdzielczosc zmienia sie z 1280-1024 na 800-600. Trochę jest denerwujące zmienianie rozdzielczosci za kazdym razem kiedy wlaczam ponownie kompa, wiec czy jest jakies rozwiazanie? Od razu musze zaznaczyc, ze problem wczesniej nie wystepowal, niedawno mialem formata (usuwanie partycji, ponowne partycjonowanie itp.- wszystko od nowa jednym słowem), moja karta grafczna to Nvidia GF FX 5200, a monitor Samsung ScynMaster 172s. Da się jakoś to rozwiązać?

Dzieki z góry,

Karol.

spróbuj ustawić na starcie mniejszą rozdzielczość 1024x768, może karta grafiki nie wyrabia.

Coś kręcone ustaw na standard.

Stery do płyty głównej wgrane.

Ster do niej max wersja 56.72 - XP,odinstaluj dokładnie stare stery i uruchom na sterze systemowym i wgraj nowy ster.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

Proszę używać polskich znaków,użyj opcji zmień i popraw.

Właściwie jest już po problemie ;). Miałem wcześniej wgrane wszystkie sterowniki do karty graficznej, do chipsetu. No dobra, ale dla pewnosci wgralem dla pewnosci jeszcze raz sterowniki z ktorejs z plyt Eksperta (chyba najnowsza)- dlaczego z plyty? Mam bardzo wolne lacze wiec sciagniecie klikunastu MB zajmuje naprawde sporo czasu. Ale wgranie na nowo sterownikow od karty pomoglo. Jak by ktos mial podobny problem, mozna odsylac go do tego watku ;).

Interesuje mnie jeszcze dopisek: "

. O co chodzi? U mnie wszystko wyswietla sie OK.