Zmiana rozdzielczości Windows 7 z 1280x720 na 1280x1024

Witam!

Mam taki problem, że nie mogę przestawić rozdzielczości.

Cały czas pracowałem na 1280x1024, a dzisiaj ni stąd ni zowąd przestawiła mi się. Zaktualizowałem sterowniki do najnowszych 260.99 i dalej mimo to mam do wyboru maksymalną rozdzielczośc tylko 1280x720, a chcę mieć 1280x1024, którą to mój monitor obsługuje, bo cały czas taką miałem ustawioną.

Karta graficzna to GT240 podłączona poprzez złącze DVI do monitora.

Monior 19 calowy Fujitsu-Siemes P19-2.

Co zrobić?

Stery od monitora zainstalowane? System powinien je sam wykryć, sprawdź.

System wykrywał monitor jako Rodzajowy monitor inny niż PnP. Ale doinstalowałem sterowniki do monitora i teraz wykrywa FS P19-2, ale i tak nic to nie zmieniło, dalej maksymalna rozdzielczość jaką mogę wybrać to 1280x720, pomimo iż monitor obsługuje wyższą rozdziałke na której bez problemu do dnia dzisiejszego pracowałem…

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Najlepiej użyj jakiegoś programu do zmiany roździelczości np. http://www.dobreprogramy.pl/PowerStrip, … 13167.html

W powerstrip też tylko ustawienie 1280x720, ale co ciekawe można dać wyższe 1920x1080, ale nic pomiędzy nie można dać.

To może spróbuj po przez przywracanie systemu z okresu, kiedy wszystko było ok.

Sformatowałem dysk bo już tyle sterowników było, że systemowi się mieszało.

Po sformatowaniu co dziwne i instalacji na czysto najnowszych sterowników dalej nie mogę wybrać rozdzielczości optymalnej 1280x1024, którą monitor na bank obsługuje, wymieniłem nawet kabelek dvi-dvi ale też nic…

Jakieś pomysły?