Zmiana rozdzielczości zdjęcia a jego jakość

Jeżeli mam w telefonie rozdzielczości

1280x1024

640x480

320x240

160x120

To czy np. zdjęcie w rozdzielczości 640x480 będzie wyglądać gorzej od 1280x1024 czy będzie tylko mniejsze??

Ponieważ mam sagema my511x i kiedy próbuje zrobić zdjęcie w rozdzielczości 1280x1024 to wykskuje błąd. A gdy robie w 640x480 to nie ma żadnego problemu ale nie wiem czy to nie powoduje utraty jakości??

Jak zrobisz zdjęcie w rozdzielczości 640x480 i obejrzysz je np. na pełnym ekranie na monitorze w rozdzielczości 1280x1024 to na pewno zauważysz pogorszenie jakości.

No tak ale chodzi mi o to że w wrzucam na komputer 2 takie same zdjęcia tylko że jedno w rozdzielczości 640x480 a drugie 1280x1024 i otwieram je normalnie i jedne jest mniejsze a drugie większe. Ale czy jakość jest taka sama czy na tym większym jest lepsza??

Na większym będzie gorsza.

Nie. To większe będzie bardziej szczegółowe. Jeśli to mniejsze powiększysz do rozmiaru tego większego to wtedy dopiero zobaczysz różnicę… Chyba że te wyższe rozdzielczości w komórce są interpolowane, wtedy nie będzie różnicy.

Twój telefon ma 1,3MPx. A kiedy robi zdjęcia w rozdzielczości 640x480, to zdjęcia są jakości VGA (czyt. 0.3MPx)

I tyle.

kiedy Mpx aparatu jest interpolowany w górę to zdjęcia wychodzą gorzej niż na nieinterpolowanym.

na jedno wychodzi i tak zdjęcia z telefonu wychodzą kijowe… nawet w n95… są dobre ale najtańsza cyfrówka 5mpx albo 4mpx robi lepsze fotki :wink:

Tak, ciągnąc temat można by dojść do wniosku po kiego… mi aparat foto w komie, skoro mogę mieć cyfrówkę.

Aparaty są przystosowane do robienia zdjęć, więc porównania z N95 na niby takiej samej matrycy mijają się z celem. Z resztą fajna sprawa mieć w telefonie te 5MPx (Viewty), czy nawet 3.2MPx (K810i) aniżeli dzwonić z cyfrówki :lol: Też nie każdy ma ochotę targać aparatu i telefonu.