Zmiana rozmiaru czcionki w bashu

Witam,

szukam sposobu na zmianę rozmiaru czcionki w bashu. Szukałem w plikach bashrc i /etc/profile i nie znalazłem fragmentu tekstu odpowiedzialnego za to. Pytanie po co mi to - takie zadanie do szkoły. Czy jest to możliwe?

Chodzi ci o zmianę czcionki w oryginalnym terminalu, tak? Nie żadnym emulatorze pokroju Konsole, gnome-terminal itd?

https://wiki.archlinux.org/index.php/Fo … sole_fonts

Tak, chodzi mi o oryginalnego terminala. Jesli dobrze zauważyłem w tej dokumentacji nie ma nic o rozmierze czcionki. Jest to w ogóle możliwe?

We wskazanym katalogu masz sporo plików. Zauważ, że wiele z nich ma bardzo podobne nazwy. Screen fragmentu mojego folderu:

font.png

To w istocie ta sama czcionka, ale podana w innych rozmiarach (czasem krojach). 8x14, 8x16 - to są właśnie rozmiary. Jeżeli chcesz użyć konkretnej czcionki w konkretnym rozmiarze, musisz wskazać konkretny plik skojarzony z tymi cechami.

No dobrze. Jeszcze takie pytanko: muszę w pewnym pliku zmienić wartość liczbową, w tekscie “FONTSIZE=16” zmienić liczbę na podaną przeze mnie jako argument do skryptu. Próbowałem w ten sposób:

sed 's/FONTSIZE="(.*\)/FONTSIZE="20" ' /etc/default/console-setup

jednak chyba nie tędy droga

sudo dpkg-reconfigure console-setup

Jako bazujących na debianie.