Zmiana rozmiaru dpi/tekstu na dwóch różnych ekranach

Cześć,

Działam na systemie Windows 10. Chciałbym móc korzystać z dwóch różnych ekranów o zupełnie innej rozdzielczości. Na co dzień korzystam z laptopa Hp Omen 17 FHD, którego podpinam do telewizora 4K, gdszie włączam w laptopie tryb drugiego ekranu z wyłączeniem laptopa.
Pytanie : Czy jest możliwe, ustawienie innych parametrów DPI dla ekranu laptopa w tym ekranu telewizora ? Po podłączeniu laptopa przez HDMI z trybem ekranu tv skaluje do rozczielczości 4K. Tekst, czcionka, ikony są zdecydowanie zbyt małe, jednakże jeżeli zwiększe dpi i odłącze hdmi znów na laptopie jest wszystko za duże - jak to wszystko połączyć, ugryżć ?

Kolejne pytanie : Zauważyłem, że W10 posiada duże problemy ze skalowaniem dpi, rozmiar tekstu, czczionki w przeróżnych aplikacjach. Zwiększenie rozmiaru Dpi w tym tekstu skutkuje pozytywnie wyłącznie na sam rozmiar wyświetlanych elementów pulpitu czy też menadżera plików, jednakże uruchamiając różnego rodzaju programy, nie jest już tak kolorowo, jak tekst na pulpicie jest czytelny, rozmiarowo dobry tak w aplikacjach wciąż zbyt mały, lub nieczytelny. Czy coś da się z tym zrobić ?

Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Podobno trzeba sięgać aż po: