Zmiana rozmiaru dysku

Mam takie partycje : recovery , C: (135 GB) i D: (309 GB). Planuję sobie zrobić recovery !!

8b7f537ec1521add5294c55c70937f18.jpg

Posiadam Windows 7 x64

Możesz pozmieniać sobie te partycje jak sobie chcesz i nie wpłynie to na partycję recovery (tej partycji po prostu nie ruszaj). Ja do partycjonowania dysku używam bardzo dobrego i bezpłatnego narzędzia GParted. Ściągnij go sobie, wypal na płytkę i uruchom go podczas startu komputera.

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html

Niebyłbym pewien czy nic z partycją recovery się nie stanie.

Zanim zaczniesz jakieś operacje na dysku warto zrobić kopię zapasową partycji recovery softem od producenta do tego przeznaczonym.

Tutaj Przemek1987 ma rację, powinieneś od razu zrobić kopię zapasową recovery na płytkach DVD za pomocą oprogramowania wgranego w Twój system.

Co do recovery to nie powinno się nic stać jeśli nie skasuje systemu bo recovery jest na trwale związany z danym systemem. Ja miałem jedno doświadczenie gdzie na laptopie miałem system Vista i ukrytą partycję recovery do niej. Skasowałem sobie Vistę i wgrałem Windows 7 zostawiając oczywiście partycję recovery, i gdy później próbowałem odpalić recovery (z dysku) podczas startu systemu okazało się, że nie jest to możliwe ponieważ recovery działa tylko wtedy gdy jest wgrany pierwszy system, a ja już niestety ani pierwszego systemu (Vista) ani płytek DVD nie miałem i w ten sposób straciłem system (partycja recovery przestaje być wtedy aktywna i do niczego się wtedy nie nadaje). Można było jeszcze oczywiście zadzwonić i poprosić o przysłanie zapasowych płytek od producenta ale niechciao mi się już tego robić.

EASEUS Partition Master Home Edition instalujesz i robisz z partycjami co chcesz :smiley:

Recovery nie ruszaj to wszystko będzie OK.