Zmiana rozmiaru dysku

(dexter169) #1

Mam takie partycje : recovery , C: (135 GB) i D: (309 GB). Planuję sobie zrobić recovery !!

8b7f537ec1521add5294c55c70937f18.jpg

Posiadam Windows 7 x64

(Starchris) #2

Możesz pozmieniać sobie te partycje jak sobie chcesz i nie wpłynie to na partycję recovery (tej partycji po prostu nie ruszaj). Ja do partycjonowania dysku używam bardzo dobrego i bezpłatnego narzędzia GParted. Ściągnij go sobie, wypal na płytkę i uruchom go podczas startu komputera.

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro ... 13209.html

(Niewiadowski) #3

Niebyłbym pewien czy nic z partycją recovery się nie stanie.

Zanim zaczniesz jakieś operacje na dysku warto zrobić kopię zapasową partycji recovery softem od producenta do tego przeznaczonym.

(Starchris) #4

Tutaj Przemek1987 ma rację, powinieneś od razu zrobić kopię zapasową recovery na płytkach DVD za pomocą oprogramowania wgranego w Twój system.

Co do recovery to nie powinno się nic stać jeśli nie skasuje systemu bo recovery jest na trwale związany z danym systemem. Ja miałem jedno doświadczenie gdzie na laptopie miałem system Vista i ukrytą partycję recovery do niej. Skasowałem sobie Vistę i wgrałem Windows 7 zostawiając oczywiście partycję recovery, i gdy później próbowałem odpalić recovery (z dysku) podczas startu systemu okazało się, że nie jest to możliwe ponieważ recovery działa tylko wtedy gdy jest wgrany pierwszy system, a ja już niestety ani pierwszego systemu (Vista) ani płytek DVD nie miałem i w ten sposób straciłem system (partycja recovery przestaje być wtedy aktywna i do niczego się wtedy nie nadaje). Można było jeszcze oczywiście zadzwonić i poprosić o przysłanie zapasowych płytek od producenta ale niechciao mi się już tego robić.

(Unga Unga) #5

EASEUS Partition Master Home Edition instalujesz i robisz z partycjami co chcesz :smiley:

Recovery nie ruszaj to wszystko będzie OK.