Zmiana rozmiaru istniejącej partycji

Witam,

 

miałem potrzebę zmienić rozmiar partycji bo brakowało mi miejsca na C (tam gdzie jest windows). Wygooglowałem że można to zrobić w zarządzaniu dyskami poprzez opcje “zmniejsz wolium” i “rozrzesz wolium”. Opcja zmniejsz wolium działa i udało się to zrobić, niestety opcja rozszerz wolium jest nie aktywna.

 

Jak widać jest dosyć sporo nie przydzielonego miejsca. Za pomocą programu Paragon Partition Manager™ 2014 Free “przerzuciłem” trochę GB z dysku D na C jednak nic nie mogę zrobić z tym nie przypisanym miejscem. Co robić ? Proszę o pomoc jak dopisać to niezagospodarowane miejsce do jakiekolwiek partycji.

Gdzie to widać? Załącz obrazek!

Przepraszam ;p

 

6d8e1aea03c03f29m.jpg

No, faktycznie! Najwygodniej przypiszesz niezagospodarowane obszary odpowiednio do partycji C i F za pomocą: http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html

Program ma graficzny interfejs i jest dość prosty w obsłudze.

ok, tym programem udało się przypisać 39GB, jednak te 8,5 jest dalej nie do ruszenia. Na początku była tam partycja recovery, ale zaraz po zakupie lampka została usunięta i to miejsce tak zostało nie wykorzystane. Jakiś pomysł jak to przypisać gdzieś ?

Tym programem także te 8,57 GB dołączysz do partycji C! Kliknij na niej PPM i wybierz “Resize” a następnie na interfejsie graficznym (u góry okna) przesuń suwak w lewo do końca. Potwierdź OK a potem “Apply” w głównym menu i restart komputera.

nie da rady - suwak jest już na maksa i program “mówi” że nie ma już wolnego miejsca do przydzielenia