Zmiana rozmiaru partycji bez formatowania komputera, jak?

Witam serdecznie, chciałbym zmienić rozmiar partycji bez utraty danych, jakieś propozycję?

Czytałem, że można to wykonać jakiś programem, ale niestety dla wersji Win7 64bit jest on płatny, ma ktoś jakiś inny program ?

Pozdrawiam i czekam na odp! :slight_smile:

Na laptopie z Win7 64Bit używałem EASEUS Partition Master 9.1.0 Home Edition, owszem, jest napisane, że obsługuje systemy 32bitowe ale powinien poradzić sobie z systemem 64bitowym na co jestem żywym dowodem :wink:

Po zmianie wielkości partycji systemowej będzie potrzebne ponownie uruchomienie systemu, nic wtedy nie naciskaj, program będzie sobie spokojnie zmieniał rozmiar partycji.

Program zainstaluje się do katalogu Program Files (x86) i powinien normalnie się uruchomić a jego obsługa jest banalnie prosta i nie wymaga super wiedzy.

Jak już napisałem, sam z niego korzystałem i nie widzę jak na razie innego prostszego.

A, program jest bezpłatny, wyłączeniem zastosowań komercyjnych.

Pozdrawiam.

Windows 7 ma w sobie możliwość zmiany rozmiaru partycji. Nie potrzebne są żadne programy - masz to z zarządzaniu dyskami

Nie zawsze narzędzia systemowe są dobre, czasem warto sięgnąć po rozwiązanie inne niż te od MS. A EASEUS Partition Master mogę polecić z czystym sumieniem.

Gdzie znajdę tą opcję? :?

Prawy klik na “komputer” >- zarządzaj >- zarządzanie komputerem >- w opcjach magazynu wybierz >- zarządzanie dyskami.

Super. “Konsola” jak z XP. Co od MS dla MS Windows to raczej słabe…

Zalecam zewnętrzny program.

No i co z tego? Ale można to zrobić bez programu zewnętrznego.

Czy wygodniej - to już inna sprawa.

Ale padło konkretne pytanie:

Więc i odpowiedz konkretna.

witkacz zmniejszyłem rozmiar partycji i mam nieprzydzielone 50GB jak je przypisać do partycji, na której potrzebuje tego miejsca?

Mówie tutaj o narzędziu windowsa-z niego korzystam. Jakieś obiekcje ? :smiley:

pinio150 , widzisz, teraz masz problem z przydzieleniem wolnego miejsca. A mogłeś użyć programu…

Zamiast szukać na siłę pomocy ze strony MS można przecież skorzystać z najprostszego narzędzia pod słońcem - to tylko 3-5 kliknięć…

Prawy klik na partycję, która sąsiaduje bezpośrednio ze zmniejszoną partycją >- wybierz >- rozszerz wolumin.

nie działa, na razie udało mi się jedynie z 1 partycji zrobić dwie i nic więcej, może jakieś b.szczegółowe wskazówki?

Opcja rozszerz wolumin jest nieaktywna. :razz:

może usuń wolumin a następnie rozszerz

W ciągu dnia się nad tym głowiłem bez rezultatów a tutaj w 1 minutę zrobiłem wieczorem. Dziękuję za pomoc. :smiley:

witkacz Twoja porada okazała się fatalna. Zrobiłem tak jak zrobiłeś i przez to system zgubił plik MBR. ;/

nie mogłem wgl odpalić systemu, jedyna opcją był format i to na dodatek robiony GParted. :slight_smile:

Moi drodzy… jest taka fajna aplikacja, która bezbłędnie to robi (w znaczeniu ustawia wielkość partycji).
Ten program jest bezkonkurencyjny, gdyż robi to szybko i sprawnie… oraz bezbłędnie.
…a to się nagadałem a wciąż nie podaję jaki to program. :rofl:Odrobinę cierpliwości, już podaję. Otóż jest to EaseUS Partition Master 12.10 dostępny na łamach dobrychprogramów.
Dobierasz sobie wielkość partycji tak że najpierw dwie scalasz, a potem dzielisz jak ci pasuje.
Fajny programik i tyle.:stuck_out_tongue_winking_eye:
…dodam jeszcze, że fajny i prosty w obsłudze.