Zmiana rozmiaru partycji w Viście

Witam. Na samym początku napiszę że posiadam dysk Samsung HD252HJ o rozmiarze 250GB(około 232GB rzeczywistego rozmiaru). Przy instalacji Visty podzieliłem go na dwie partycje. Systemowa miała rozmiar 80GB. Druga partycja na której założyłem kolekcję filmów i muzyki ma rozmiar 146GB i jest już prawie zapełniona. Jakiś czas temu naszła mnie myśl testów Windowsa 7, ale nie miałem pod ręką żadnego dysku na którym mógłbym owy system zainstalować. Poczytałem trochę i udało mi się od partycji systemowej urwać 20GB. Teraz już nie mam Windowsa 7 i tą partycję 20GB chciałbym dołączyć do tej 146GB, ale nie mogę. Gdy wchodzę w Zarządzanie Komputerem i Magazyn mam coś takiego.

beztytuucbu.th.jpg

Po kliknięciu PPM, na partycję Systemową pokazuje mi się opcja Rozszerz wolumin, zaś przy większej partycji opcji tej już nie ma.

beztytuuwkr.th.jpg

Dodam że zaraz po tym jak wydzieliłem 20GB z partycji systemowej, opcja ta była dostępna.

Chciałem użyć Partition Magic ale on nie działa na Viście.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

PS. Jeśli pomyliłem działy to najmocniej przepraszam i proszę o przeniesienie.

Systemowym programem tego nie zrobisz…

Polecam EASEUS Partition Manager, prosty i wygodny w obsłudze.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … tion+3.0.2

Witaj. Dzięki za szybką odpowiedź.

Pobrałem podany przez Ciebie program ale on nie działa tak jak bym chciał.

Nie da się powiększyć tej partycji. Dorzucam screena.

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to będę bardzo wdzięczny.

beztytuumvz.th.jpg

D się, tylko musisz ten szary obszar, przesunąć do partycji do której chcesz go dołączyć… Poszukaj a znajdziesz…

Musisz najpierw powiększyć partycje podstawowa c, jak to już zrobisz zmniejszasz ja z drugiej strony i zwiększasz d.