Zmiana rozmiaru partycji

Witam,

Czy jest możliwość zwiększenia partycji ukrytej tworzonej przez system w czasie instalacji (100MB) nie naruszając danych na dysku?

Myślałem o wykorzystaniu zarządzanie dyskami w windows 7, ale niestety nie wiem czy w ten sposób nie stracę dany i czy w ogóle jest taka możliwość.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Po co chcesz zwiększać tą partycję?

Ta partycja jest zarezerwowana przez system na pliki startowe (również jest to partycja naprawcza a której można wystartować by naprawić system).

Jeśli coś zrobisz z ta partycją (przypadkowy format) to nie uruchomisz systemu.

EASEUS Partition Master ja zawszę tym programem działam… nie wiem po co chcesz to robić ale tym programem bezpiecznie zwiększysz partycje

możliwość jest tylko po co ?

w jakim celu ją chcesz powiększać ,i tak nic tam nie dograsz, raczej zostaw ją jak jest

Znaczy gdzieś czytałem, że kiedy tworzymy partycje w czasie instalacji windows 8 to on tworzy partycję 300MB. Poważnie myślę aby zainstalować windows 8 u siebie na komputerze (dostęp do MSDNAA). Nie chcę jednak tworzyć wszystkich partycji od nowa.

Czy chcesz usunąć obecny system, czy mieć dwa systemy?

Obecnie mam 2 partycje. C i D. Na C jest zainstalowany Windows 7. Chcę sformatować partycję C i zainstalować Windows 8.

Podczas instalacji Win 8 usuń tą partycję 100MB i tą na której masz Win 7 i utwórz partycje od nowa lub zostaw puste miejsce a instalator sam utworzy partycję.

Zastanów się czy warto instalować Windows 8.

zainstaluj obok siebie te sytemy tworząc tylko dodatkową partycję na win8 i po testuj teraz jest nowe GUI więc może ci się nie spodobać

Testowałem już to nowe GUI. Trzeba się przyzwyczaić, a z menu start praktycznie nie korzystam. Nie można usunąć tę 100MB partycję (kasuje się sama jak usunie się wszystkie partycje). Jak usunę partycję tą gdzie mam win 7 to “nie scala” się z tą 100MB.

ja nie mam partycji 100MB i jest dobrze

mi wystarcza 20MB do windwosa 7 xp i linuksa i nie mam problemów ta partycja jest zalecana kiedy chcesz więcej systemów a pózniej usuwasz starszy z nich

to aby móc dalej uruchamiać ten 2 system to jest osobna partycja

Partycję pod 8 możesz zrobić tym narzędziem Parted Magic 10.10.12

Link do pobrania

Instrukcja

Super. Dzięki za porady.

Pozdrawiam.