Zmiana rozmiaru pliku .gif

mam animacje na tel. o rozdzielczonsci 128x128 i chciałbym ją zmienic na 128x96 jakim programem moge to zrobic?

zakładam że chcesz wrzucić ją na telefon. Nie musisz zmieniać rozdzielczości. mozesz wrzucić nawet tapetę 800x600

wiem o tym. mam k300i i aby tapeta (jpg, gif) była rozciągnięta po cały “pulpicie” musi to być właśnie rozdzielczosc 128x96, gdy jest większa to zmniejszcza obrazek proporcjonalnie i po bokach widać pustą przestrzeń. wiec musze ją zmienic na 128x96.

Albo ewntualnie mógłbym rozdzielic animacje na pojeduncze klatki, wtedy zmniejsze je odpowiednio, i zrobie z nich gifa. tylko niewiem jakim programem moge rozdzieli plik *.gif na pojedynkcze klatki.

dziwne :o ja jak wrzucam do Noki tapetę o rozdz 176x220 na wyświetlaczu o rozdz 128x128 jest dopasowana i tel sam przycina po bokach.

Pamiętam, że do robienia gifów był program UnFreeze.

na se k300i niestety tak niejest. znasz jakis program który mógłby mi pomóc?

Złączono Posta : 06.06.2006 (Wto) 11:02

program do robienia gifów mam, wyciąłem juz klatki ale niemoge ich dobrze pozmniejszac :frowning: w irfan view próbowałem i w paincie, w iv takze mozna pomniejszyc ale tylko proporcjonalnie a paince tez lipa

w irfanview odznacz

pierwotne proporcje blokow

lub jesli masz po angielsku

preserve aspect ratio

wtedy mozesz wpisywac dowolne wartosci X i Y

RarLab podpowiedz mi gdzie znajdę “pierwotne proporcje bloków” w Irfanview. Z góry dzięki za podpowiedź.

Obraz -> Zmien rozmiar obrazka (ctrl + r)

odznacz: Zachowaj pierwotne proporcje blokow