Zmiana rozszerzenia plików muzycznych przez AIMP

Ściągnęłam program AIMP, ale nie był on programem którego szukałam, odinstalowałam go, ale pozostawił coś po sobie. A konkretnie wszystkie pliki muzyczne, zmieniły mi rozrzeżenie na dość dziwne "AIMP3: MPEG Layer 3 (.mp3)’’ i nie moge ich odtworzyć w starym Windows Media Player oraz mają inna ikonę przy nazwie. Nie jestem jakimś specem więc proszę o pomoc.

Po pierwsze nie wszystko z aimp było odinstalowanie. Są małe programy do odinstalowania takich “aimpów”. Odznacz w opcjach folderów ukrywanie chronionych plików i folderów, oraz zaznacz pokazywanie ukrytych wpisów i folderów. Potem wyszukaj aimp w systemie. Tylko nie pomyl z jakąś podobną nazwą. Na pewno będą foldery z ustawieniami i takie tam pliki do usunięcia. Potem trzeba cierpliwie w regedit.exe usuwać domyślne wpisy aimpa. W końcu trzeba będzie przypisywać rozszerzenia plików, do aplikacji.

Fresh_Blood , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odinstalowywałam przez Panel sterowania. Gdzie mam znaleźć te “opcje folderów”? Jak odszukać “aimp w systemie”? Przepraszam, że może zadaję głupie pytania, ale jestem troche zielona w tych sprawach. :smiley:

albo po prostu w ustawieniach plików zmień domyślny odtwarzacz. przy instalacji nie odznaczyłaś by aimp był domyślnym odtwarzaczem i skojarzył pliki z programem. program odinstalowałaś, skojarzenia pozostały. powinny wrócić do domyślnych po ponownym uruchomieniu komputera. jeśli nie to (opcje do wypróbowania):

  1. skojarz pliki z odtwarzaczem (opcja w odtwarzaczu)

  2. panel sterowania > programy domyślne > ‘ustaw programy domyślne’ lub ‘skojarz typy pliku…’ lub ‘określ dostęp…’ (np. zakładka niestandardowe)

  3. ppm kliknij w plik > wybierz ‘otwórz za pomocą’ > ‘wybierz program domyślny’

by ‘widzieć’ efekty nowych skojarzeń często wymagane jest ponowne uruchomienie systemu

Domyślnym odtwarzaczem jest Windows Media Player i w nim sa “odtwarzane” te pliki, ale wyskakuje błąd. Podczas instalacji odkliknełam że nie chcę aby pliki były kojarzone z programem, ale i tak to się zrobiło. Spróbuje jeszcze skojarzyć pliki w Media Playerze. :slight_smile: Dzięki z apomoc :slight_smile:

Po pierwsze - jaki masz system?

Klikasz na ikonę start i wybierasz panel sterowania. Tam klikasz w opcje folderów. Potem w zakładkę widok. Tam będziesz miała zaznaczone Uryj chronione…, Ukryj rozszerzenia… to odznaczysz te dwa razy, a zaznaczysz Pokaż ukryte pliki i foldery. Klikasz na OK.

Jak masz win7, to ściągnij sobie taki malutki programik na pulpit. Jego się nie instaluje. http://www.programosy.pl/program,wise-j … table.html

Tylko otwiera się folder i klika na WiseJetSearch.exe U góry wpisujesz w pole słowo aimp i wyszukuj wszystko. Zaznacz wszystko i usuwaj. Jak masz XP, to skorzystaj z systemowej wyszukiwarki. Zrobisz to, to napisz, co tam usunęłaś. Powiem Ci po kolei, co masz zrobić. Po usunięciu użyj Ccleaner, jak masz, a jak nie masz, to pobierz.

Mam WIndows’a 7. Zrobiłam to z tymi opcjami folderów i spowodowało to zmianę ikon przy plikach na stare związane z media playerem, ale nadal nie moge odtwarzać, ściągam program który mi podałeś. :slight_smile:

Dodane 10.08.2013 (So) 0:39

Laptop mi się wyłączył, bo zapominałam podłączyć go pod ładowarkę, teraz patrzę, a pliki normalnie mi się odtwarzają w Playerze. Chyba nie muszę już nic robić. Dzięki za pomoc i poświęcony czas :slight_smile:

Sprawdź jeszcze, czy w autostarcie nie masz jeszcze wpisu aimpa. W Ccleaner klikasz narzędzia, autostart i wyświetlają się wpisy. Jakby był jeszcze aktywny jakiś sterownik aimpa, to trzeba wyłączyć go w autostarcie i usunąć wpis. Potem nie dający się usunąć folder, czy plik aimpa, już łatwo usuniesz w wyszukiwarce.

PS.

Dobrze, że wszystko poprawnie działa. Ale sprawdź pozostałości, by nie przeszkadzały w przyszłości.

Znalazły się dwa pliki, usunęłam je, mam nadzieję, że teraz wszystko będzie już w porządku. :slight_smile: Jeszcze raz dziękuję.