Zmiana Rx 580 na GTX 1070

Witam, mam zamiar zmienić kartę grafiki jak w temacie, chcę się dowiedzieć czy warto. Co o tym myślicie? Mam RX 580 od roku, jest jeszcze na gwarancji, reszta podzespołów ma ładnych kilka lat, zmieniałem tylko grafiki. Mam możliwość kupić MSI GTX 1070 gaming x za 850 - 890zł. Oglądałem kilka porównań i jest różnica od 14 do 30 fps na korzyść GTXa. Będę wdzięczny za odzew.

Procesor i7 2700K
XFX RX 580 8GB GTS Black Edition OC
Pamięć G-Skill ARES 1600 MHz
OCZ 600W modextreme pro

Zależy, w grach typowo prockowych 1070 nie rady wyciagnąć 100%, podobnie RAMy swoje robią (ile masz)? Ogólnie raczej bym platformę powoli zmieniał, nie wiem czy zysk jest wart 850 zł.

Wydasz 300zł, a taka zmiana pozwoli przejść w grach z ustawień wysokich na bardzo wysokie… Wg mnie sensu brak, ale co kto lubi. Jak masz dobrą płytę główną to pomyślałbym prędzej nad OC RAM i CPU.

1 polubienie

Pamięci mam 2x8GB, procesor nigdy nie kręcony a płyta główna była kiedyś jedną z lepszych, podobno dobra sekcja zasilania, tak czytałem.

No więc dziś powoli możesz zaczynać, jak spalisz, to masz akurat na nowego Ryzena, a zysk z OC będzie darmowy w FPS o ile nie ejdziesz na boxowym chłodzeniu, ale lepsze już za 50zł chodzą… :wink:

Na obecnym procku stracisz z 1070, w niektórych grach, nawet 25% FPS. :wink:

Chłodzenie na procesor jest duże :wink: firmy Noctua, ale myślę że dużo więcej klatek uzyskam ze zmiany karty niż podkręcenia procesora, chodź to ostatnie za darmo.
ps. wiesz może jakiego programu użyć do testowania fps w grach? Używałeś jakiegoś?

MSI Afterburner jest dosyć dobry,trzeba tylko skonfigurować.

Wielkie dzięki o to właśnie chodziło, ściągnąłem go i zaczynam testować.

porownanie RX 580 z GTX 1070 https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1070-vs-AMD-RX-580/3609vs3923

OK, pokaż geniuszu to samo na filmie.

nie rozumiem ciebie

Pokaż testy, gdzie gtx 1070 ma 40-50% FPS przewagi nad RX 580, czyli przy 60FPS RX 580 GTX 1070 będzie mieć 85-90 FPS.

Przeważnie różnica jest ok 15 - 25 klatek tj. od 10% do 30%. Wzrost ponad 100 % widziałem tylko w grze Blair Witch 30fps do 65fps dla 1070.

Tylko przeważnie te benchmark mają jeden feler: testują kartę na specyfikacjach użytkowników, a z tego mojego wideo widać ile “punktów” ma na i7 2xxx a ile na i7 7xxx. :wink: Nikt (normalny) 10 letniego procka z high-endową kartą nie paruje w nowym zestawie. :wink: