Zmiana service pack na iną wersję


(system) #1

Witam, otóż kiedyś zmieniłem w rejestrze windows service pack z wersji 2 na 3 . Jest to wymagane(chodzi o GTA 4)). Czy wie ktoś może co wpisać by dostać się do tego rejestru ??? Z góry dziękuje.


(Frog) #2

Ziomek1234 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Treść posta również wypadałoby poprawić, choćby wstawiając w odpowiednie miejsca znaki interpunkcyjne.


(system) #3

Coś takiego nie jestem pewien tak powinni enem to zrobić ???

1.Wchodze w start i daje na Uruchom.

2.Wpisuje regedit i wchodze klikajac na OK.

3.HKEY_LOCAL_MACHINE.

4.Wybieram Windows. - U mnie nie ma windows :confused: - Co teraz jak tam windows nie mam może zamiast 4 punktu powinienem w coś wejść ???

5.W okienku obok bierzecie CSDVERSION.

6.Zmieniam 200 na 300.

7.Resetuje kompa.

8.Wchodze w Moj Komputer i w pliku klikacie PPM i biore wlasciwosci

9.Wykrywało mi Service Pack 3.


(Jacob) #4

Czy tym sposobem mogę sobie zmienić tak, że będę miał np. Service Pack 5?

A tak przy okazji to Microsoft wyda jeszcze Service Packa 4 na Windows XP?


(Piotrkijak) #5

Nie, XP nie jest już wspierany.


(system) #6

Ja wy w ogóle na temat nie piszecie proszę o pomoc bo w 4. punkcie ja tam windows nie ma jak to poprawnie zrobić ???


(Piotrkijak) #7

Ja w ogóle nie rozumiem po jakiego grzyba chcesz zmieniać w rejestrze wersję sp. Ściągnij plik sp3 z internetu, zainstaluj lub zintegruj przy pomocy nlite z instalką windowsa i wgraj system od nowa poprzez nakładkę(bez utraty danych) i wyjdzie na to samo bo instalator zmieni napis z dodatek service pack dwa na 3, i przy okazji będziesz miał system bardziej uodporniony na infekcje.


(system) #8

A może po jakiego grzyba ja tego nie umiem i chce żeby mi gra chodziła ???


(Piotrkijak) #9

To trzeba było tak od razu pisać, to szybciej uzyskałbyś pomoc i nie musiałbyś bawić się w modyfikację rejestru. Wydaje mi się, że skoro nie masz o tym za dużego pojęcia, lepszym wyjściem będzie instalacja sp a nie integracja i uaktualnienie systemu poprzez nakładkę. Sprawa jest prosta. Pobierasz sp3 choćby nawet ze strony: http://www.programosy.pl/program,window ... ack-3.html, klikasz dwa razy na zapisany plik. Głównie instalacja polega na kliknięciu dalej i zakończ - wszystko za Ciebie robi instalator. Jeszcze jedno. Jeżeli masz obawy, że coś może pójść nie tak i system beedzie funkcjonował niepoprawnie, to nie masz czego, bo instalator sp3 tworzy punkt przywracania systemu, dzięki któremu jak pójdzie coś nie tak będziesz mógł przywrócić system do poprzedniego stanu.


(floyd) #10

Jest takie powiedzenie: "Chłop swoje, a baba swoje." Ziomek pyta o co innego (domyślam się dlaczego), a Ty na siłę sugerujesz mu co innego.

Jeśli chodzi o tę zmianę wpisu w rejestrze, to proponuje po otworzeniu pliku regedit kliknąć "edycja, wybrać opcję :'znajdź' i wpisać szukane słowo :csdversion

U mnie np. znajduje się w kluczu: HKEY_LOCAL_MACHINE-->SoFTWARE-->Microsoft-->WindowsNT-->CurrentVersion


(Piotrkijak) #11

Bo moim skromnym zdaniem to bez sensu zmieniać w rejestrze wersję sp, tylko dlatego, że ma się sp2 a gra działa na sp3. Np. ja wolałbym poświęcić ten paręnaście minut na instalację sp3 "uszczelnić" system, bo wprowadza on naprawdę dużo zmian w systemie. Na przykład ja po instalacji sp3 zauważyłem, że system szybciej reaguje na moje polecenia, czyli choćby nawet otwierały się szybciej okna.


(Fanboj O) #12

Tak normalny człowiek sensu w tym nie widzi. Ale są tacy, którzy będą kombinować "pod górkę", żeby tapeta na czarną z napisem się nie zmieniła... :x