Zmiana skrótu klawiszowego - zmień okno

Witam. Szukałem ostatnio sposobu na efektywniejsze pracę na dwóch monitorach. Najpierw poprzez narzędzie do tillingu: Komorebi, ale nie wypaliło. Nie wiem czemu skrót, który miał przenosić fokus z jednego okna na drugie nie działał i chociaż na Discordzie rozmawiałem z samym twórcą też nie wiedział czemu tak się dzieje. Potem spróbowałem Fancy Zones z pakietu Power Toys i to jest w sklepie Windowsa, więc nie powinno być problemów z kompatybilnością. Przechodzenie pomiędzy strefami działa, ale nie wiem jak przenieść fokus z jednego monitora na drugi. Postanowiłem ograniczyć się do czegoś dużo prostszego tj. zmienić skróty klawiszowe do przechodzenia między uruchomionymi aplikacjami. W tej chwili to jest alt + tab / alt + shift + tab. Jeszcze są opcje z escape i klawiszem Windows, ale mnie interesuje redefiniowanie skrótów pod tą pierwszą funkcję. Idealnie by było gdybym mógł sobie ustawić to pod caps lock + j/ caps lock + k, ale wygląda na to, że Power Toys w ogóle nie pozwala na żadne kombinacje z caps lockiem. Spróbowałem więc Windows + j/ Windows + k, ale też nie działa. Ktoś mógłby mi pomóc?

Rozumiem, że chcesz przemapować działanie kombinacji klawiszowych. Spróbuj PowerToys Keyboard Manager utility for Windows | Microsoft Learn oraz https://www.autohotkey.com/ - w którym można definiować kombinacje małymi skryptami. Jeżeli nie wiesz jak pisać te skrypty to zapytaj AI, np Bing Czat, albo zobacz do manuala.

Pisałem wyżej, że Power Toys nie działa u mnie, przynajmniej dla tej kombinacji, którą chciałem zdefiniować. Dam znać jak z Autohotkey.

Mogłeś pokiełbasić zakładki, pola.

Fakt. W takim razie jeszcze jeden przydatny link Remapping Keys (Keyboard, Mouse and Controller) | AutoHotkey v1

Dzięki @Bradlee Tak więc jakby już ktoś się zastanawiał jak ustawić przemieszczanie pomiędzy oknami w lewo/prawo za pomocą lewego alt oraz j - w lewo/ k - w prawo, to w skrypcie, który będziemy odpalać z Autohotkey umieszczamy tylko coś takiego i odpalamy dwuklikiem:

LAlt & j::AltTab
LAlt & k::ShiftAltTab

Chciałem to zrobić z użyciem caps locka, ale to chyba nieco trudniejsze, o ile możliwe.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.