Zmiana slotów pamięci ram i triple channel

Witam.

Moje pytanie dla was zapewne bedzie proste… Mam płytę Gigabyte Ga-m52l-s3 i kości ramu Patriot 800MHz 4x1GB. I chodzi o to że jeden z żółtych slotów mi się spalił. Obecnie pracuję tylko na czerwonych wejściach bo gdy podpinam 3kość do tego zółtego wejścia to wykrywa mi tylko tą co jest w żółtym. I teraz nie wiem jak zrobić żeby mi wykrywało wszystkie 3 jakieś propozycje? Dodam że korzystam z Windows 7 64 bity.

Żółte są połączone równolegle. Jeśli jeden “żółty” Ci się “spalił”, to i drugi żółty jest uszkodzony. Raczej nic nie poradzisz.

wlasnie nie… drugi zółty działa normalnie…

A no tak. Widocznie to “spalenie” slota coś tam uszkodziło nieco więcej na płycie. Sorry za pomyłkę!

no dobra a teraz czy ktos umie mi pomoc?

Jak można “spalić slot ramu” to jest dla mnie zagadka :o . Bios sygnalizuje błąd pamięci ? Jaki zasilacz, jakieś podkręcanie?

Próbowałeś konfigurację dwóch pamięci (jedna żółty, druga czerwony)? Jestem ciekaw czy wtedy też widać tylko jedną. Możesz zresetować BIOS za pomocą zworki, chociaż pewnie w niczym to nie pomoże.

a więc ja go nie spaliłem zapewne nie działał od nowości, od początku jade na samych czerwonych wejściach, a co do konfiguracji jeden zółty jeden czerwony wykrywa 2GB.