Zmiana softu z k530i na W660i

Witam

Na początku chciałbym się zapytać, czy ktoś już tą operację wykonywał i czy jest to bezpieczne, oraz czy można powrócić do oryginalnego softu, oraz czy dzięki temu softu z W660i będę mieć megabass oraz będę mógł wgrać flash menu ??

Czy to jakoś spowalnia fona itd, czy wszystko będzie działaś jak należy, czymś się różnią te softy, będą jakieś problemy z działaniem, np. aparatu ??

I proszę o podanie linki do sprawdzonych porad zmiany softu z Sony Ericsson k530i na W660i

Z góry wielkie dzięi

pewnie to wszystko bedziesz miec;] powrocic zawsze mozna

gorzej jak padnie podczas wgrywania.

tutaj jest wszystko. Jeśli nie będziesz mógł pobrać jakiegoś pliku musisz się zarejestrować. Co do tego czy można cofnąć zmiane softa to tak, oczywiście można to zrobić wgrywając soft od K530i. Przy zmianie softa tracisz wszystko co jest zapisane w pamięci telefonu więc zrób kopię zapasową plików które masz w pamięci telefonu. Co do mega bass to również odpowiedź brzmi tak, będziesz go miał ponieważ telefon zmieni ci się na w660 i tak będzie rozpoznawany (np. przez komputer - dobrze zaopatrzyć się w sterowniki) - w660 ma mega bass wiec i ty będziesz go miał. Jeśli wszystko zrobisz poprawnie nie ma opcji alby soft spowalniał telefon lub były jakieś problemy z aparatem bądź innym sprzętem.

Andrew34 , chodzi Ci o padnięcie baterii ?? Nawet jak mam załączone ładowanie przez USB to może padnąć i się wyłączyć telefon ??

Acha, a co z połączeniami wideo, będę je mieć, bo nie wiem czy w660 ma kamerę do połączeń wideo i nie wiem czy jego soft też.

a mi pasowaly sterowniki od k550i jak przerobilem go na w610

Po 1 telefon nie “padnie” przy zmianie softa. Może być jedynie tak że np. w połowie wgrywania zresetuje ci się komputer albo nagle nie będzie prądu i ten sam efekt - miałem tak kilka razy podczas zmieniania softa w moim K750 @ W800i ale nie było to żadnym problemem. Po prostu od nowa dałem wgrywanie tego samego softa i wszystko pięknie smiga :wink: więc nie martwiłbym się zbytnio. Chcę jeszcze dodać ze ingerencja w soft to utrata gwarancji !!

Po 2 co do połączenia wideo to powinieneś mieć je również w K530i bo ma kamere do wideo rozmów (działa tylko w sieci 3G) więc po zmienie softa na W660i również będzie opcja wideorozmów - te telefony różnią sie tylko obudową :wink: tak samo jak K750i/W800i ; K550i/W610i i dlatego softy pasują :wink:

Aha, a co do gwarancji to wiem, i właśnie muszę się porządnie zastanowić. W każdym bądź razie, chyba wszystko co chciałem wiedzieć już wiem, jakby co to jeszcze napiszę.

Jak na razie wielkie dzięki Wam, szczególnie dziękuje alzajac. :slight_smile:

Pozdrawiam

Nie ma problemu ;] Pamiętaj o kopi zapasowej plików z pamięci telefonu oraz dobrze i dokładnie przeczytaj instrukcję ze strony którą ci podałem na początku a nie bedzie problemów (gdyby jednak po wgraniu softa był jakiś problemik w postaci białego ekranu to nie stresuj się tylko ponownie wgraj tego softa na spokojnie i będzie w porządku - nie powinno tak być ale mówię w razie czego ;]) a zysk po zmienie softa w postaci walkmana jest ogromny :slight_smile: i naprawdę warto szczególnie dla kogoś kto dużo muzyki słucha ;]

No właśnie ja bardzo dużo słucham muzyki :smiley:

Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam :smiley:

Dobra, zastanowiłem się i zmieniam ten soft.

Tylko mam pytanko, czy mogę robić to mająć tylko 50% baterii oraz czy klawisz menu czynności będzie działał.

Aha i jeszcze, mam wyjąć kartę pamięci oraz kartę sim z telefonu ??

No i oczywiście wszystko będzie po polsku, tzn. cały soft

Ja robiłem to mając nawet 30% i było dobrze ale nie zaszkodzi jak naładujesz telefon ;]

Po 2 możesz ale nie musisz wyciagać kart (zalecane jest jednak wyciągnięcie - nie widaomo czemu :? )

Po 3 soft ze strony którą podałem jest z językiem polskim - podczas pierwszego uruchomienia telefonu po zmienie softu musisz po prostu wybrać jezyk z pośród listy która sie wyświetli.

A jeśli chodzi o ten klawisz czynności w omim przypadku w K750i słuzy on za szybkie wejście do walkmana a skróty mam gdy bybiorę joystickiem w górę ;] - wygodniejsze rozwiązanie wg mnie ;]

Aha, zapomniałbym ;] Jeśli chodzi o “podpięcie telefonu z wciśniętym klawiszem c” ;] Chodzi o to że najpierw podłączasz usb do komputera -> wyjmujesz baterię z telefonu na chwilę i ją wkładasz -> przytrzymujesz klawisz “c” w telefonie -> i dopiero teraz podłączasz kabel usb do telefonu ;]

Aha, czyli mam włożyć kabel do komputera ale jeszcze nie do telefonu, potem wyjąć na chwilę baterię i wsadzić ją z powrotem oraz z przytrzymanym c włożyć kabel do fona ??

Aha, jeszcze nie wiem jakie sterowniki do aparatu pobrać, tzn. też nie wiem skąd, bo strona podana w linku z opisem jak zmienić ten soft nie działa, i nie mogę pobrać sterowników do aparatu ani sterowników dźwięku

dokladnie tak

co do sterowników nie jest konieczne to zebys je wgrywal - soft posiada wlasne sterwoniki a te o których mowa na tej stronie to modyfikowane sterowniki które teoretycznie poprawiaja jakosc dzwieku lub jakos fotek - mówię teoretycznie bo często bywa tak że jakość zostaje taka jaka jest choć w moim przypadku co do dźwięku jest nieporównywalna różnica ze zwykłymi. Postaram sie znalezc jakies dobre stery to je tu wpisze ;]

Ok. Zmianą softu zajmę się w przyszłym tygodniu.

o proszę bardzo ;] znalazłem ;]

akustyka (sterowniki dźwięku)

co do sterowników aparatu to znajdziesz je tutaj - z resztą nie tylko stery aparatu ;]

ale zanim wskoczysz na ta stronkę przeczytaj to zeby wiedziec co pobrac ;]

Ok, wielkie dzięki alzajac. Bardzo mi pomogłeś doradzając co i jak. Naprawdę wielkie dzięki :smiley:

Nie ma problemu ;] jakby jakies problemy pisz smialo ;]