Zmiana środowiska graficznego gnome na kde - Ubuntu

Witam

Obecnie pracuję na Ubuntu z gnome domyślnie. Pomyślałem sobie aby zmienić środowisko graficzne na kde. Znalazłem polecenie:

sudo apt-get install kubuntu-desktop

Czy to polecenia wgra mi środowisko w wersji 4? Obecnie mam zainstalowane parę programów i sterowników. Czy jak zmiennie gnoma na kde to system będzie pozbawiony błędów? Wszystko będzie jak należy czy mogą pojawić się komplikacje? Jak najbezpieczniej zmienić środowisko graficzne.

Kubuntu od początku nie chce mi się instalować…

kubuntu-desktop to metapaczka zawierająca KDE 3 oraz wszelkie programy z Kubuntu. To niestety robi niezły bajzel i raczej odradzam. No chyba, że nie będzie Ci przeszkadzać przeładowane menu GNOME i KDE (można pousuwać aplikacje GNOME z K Menu i na odwrót ale to trochę roboty). Mimo wszystko polecam instalację od nowa jeżeli bardzo chcesz KDE - trochę zachodu, ale później nie sprawia problemów. Co do KDE 4.0.0 to jest niewspierana wersja Kubuntu 7.10 z nim oraz parę innych distr z tą wersją. Kubuntu z KDE 4.0.0: http://kubuntu.org/announcements/kde-4.0.php

He he tak myślałem, że nie ominie mi się instalacja systemu od początku :wink:

Nie wiem dlaczego ale u mnie gnome wolno chodzi. Komputer może nie najlepszy ale chyba też nie za słaby: Athlon 64 3500+, 1 GB RAM, GeForce 7600.

W szkole działałem na KDE na komputerze gorszym i wszystko lepiej reagowało.

Instaluj to kubuntu-desktop (jak Ci nie szkoda miejsca na dysku)

Linux nie zwalnia w miarę ilości oprogramowania zainstalowanego.