Zmiana standardu połączenia stacji dysków CD-ROM?

Chciałem podłączyć przewód do stacji dysków CD-ROM Sony CDU 5221 zakupionej w 2004roku(zainstalowana na komputerze) do płyty Foxconn A690GM2MA-8KRS2H i nie mogę.Przewód łączący stację dysków ze stara płytą(Asrock K7Vm2) ma wtyczkę z 20x2 gniazdami (kolor czarny) a na płycie Foxconn jest 17x2 gniazdami(kolor czarny).Czy będę musiał kupić nowe CD?

Obok czarnego Masz drugie (niebieskie), do niego podłącz.

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=660087

podłączyłem lecz nic to nie pomogło .Włożona płytka CD w stacji dysków nie pojawiła sie na ekranie(sterowniki do płyty)

Mogę wiedzieć, gdzie się nie pojawiła: w biosie, windowsie?

Nie mam wgranego windowsa bios mi sie nie wyswietla.Włożyłem płytke ze sterownikami do płyty głównej.

Jeżeli to jest ten komputer, który nie uruchamia się, to w tej chwili sterowniki do płyty głównej nie są potrzebne. Najpierw uruchom ten komputer, potem zainstaluj windows, a na końcu wgraj sterowniki.

Podpiąłeś tą wtyczkę 4 pinową do płyty głównej?

Tak lecz nic to nie dało

jak wgrać kiedy stacja CD nie ma połączenia z komputerem.

Nie wgrasz, bo chyba nadal komputer nie startuje. Czy pojawia się Tobie teraz jakiś ekran, dźwięk z głośniczka systemowego? Czy podpiąłeś ten głośniczek do płyty głównej (nad gniazdami SATA - niebieskimi)?

Jeśli komp nie startuje poprawnie, to nad gniazdami SATA, a gniazdem ATA (ten od CDROMu) jest zworka CLR_CMOS. Wyłącz zasilanie (z gniazdka) i przełóż tą zworkę na 10s z pinu 1-2 na 2-3 (potem wróć). Teraz włącz zasilanie i uruchom kompa.

pojawia się taki napis cos o DE-Sub i znika.Ekran nadal czarny(mam podłączony kabel De-Sub).Wiatrak na procesorze się kręci i podczas startu lekko migają diody na klawiaturze.Głośników nie podpiołem bo nie mam.

Mówię o głośniczku w obudowie (PC SPEAKER). Zobacz kabelki z panelu przedniego obudowy. Masz tam kabelki od włączania, resetu, od diod dysku twardego i inne. W nich powinny być 2 kabelki od głośniczka (na wtyczkach może pisać speaker lub podobnie). Podłączasz je nad gniazdami SATA, tam gdzie reszta kabelków z panelu przedniego. Przez głośniczek systemowy podawane są błędy, jakie popełniłeś podczas składania komputera i błędy sprzętowe.

nie z tego głośniczka sie nie pojawia(kabelki podłączyłem prawidłowo)Mogę tylko włączyć komputer za pomocą przycisku na obudowie lecz za pomocą tego przycisku nie mogę go wyłączyć i zresetować.Przełożenie zworki nic nie dało.W głównej wtyczce 24 gniazda nie mam jednego kabelka czy to tak ma być?

Coś jest nie tak, powinny być wszystkie. Tu Masz cały zestaw: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Wt … TX_2.2.svg

Mam zasilacz Forton FSP 400-60 GLN Active PFC.Brak jest kabla nr 20(biały)

W atx 24 białego nie ma (może nie być, jest to kabel -5V), więc wszystko jest OK. Już zmęczenie daje mi o sobie znać.

Ale gniazdo na płycie ma 24 bolce.

Spróbuj zrobić coś takiego: wyciągnij wszystkie pamięci z płyty głównej. Włącz komputer i zobacz, czy zacznie piszczeć.