Zmiana starego chłodzenia na bardziej wydajne

(Hypematiczek) #1

Rozważam zakup a raczej zmianę chłodzenia procesora ze zwykłego box'owego na jakiś bardziej wydajny w celu podkręcenia proca Pytanie moje czy jest wgl sens zmiany coolera

na tak leciwym juz komputerze

Intel Core 2 Quad Q8200 2.33

Asrock 4core 1600 glan

Nvidia Geforce 260GTX

4GB ram'u win 7 32 bit

zasilacz 600w jakis no-name

Zastanawiałem się nad ZALMAN CNPS10X, oraz czy podkręcenie proca do wartosci (2.8-3.0) da jakaś zauważalną różnicę a możne jednak odpuścić i odkładać na nowego kompa

(Chojinka) #2

Jak masz budę? dasz radę wsadzić tam jakieś sensowne wentylatory - min. 2 sztuki?

Zmiana chłodzenia na procku przyniesie największe efekty tylko wtedy jak nie bedziesz chłodził procka nowym wentylatorem który nadal będzie chłodził ciepłym powietrzem - to nie ma sensu. Więc zaczynamy od budy - wkładamy minimum 2x enermax 120mm, następnie wymieniamy chłodzenie boxowe na przynajmniej jakiegoś spartana. Zasilacz - wiatrak w zasilaczu ustawiamy aby zasysał powietrze z zewnątrz a nie od środka budy gdzie zawsze jest gorąco bo masz GTX 260.

Czyli trzeba wydać:

2x http://proline.pl/?p=EMX+MAGMA+120MM wciągający i wyciągający aby był niezły przeciąg w budzie

(Agatonster) #3

Maey ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Hypematiczek) #4

Buda nie powiem jaka gdyż nie wiem :? ( tak samo stara jak podzespoly) natomiast co do wielkosci to jest naprawde spora bynajmniej w moim odczuciu spory kamlot

Wiec juz co do samego montazu tak jak ja to rozumiem tak ze oprócz chłodzenia na proca montuje na obudowie wiatraczki jeden w środku drugi na zewnątrz i pozniej poprzez bios ustalam kierunek ich krecenia ?

(JNJN) #5

Weź obojętnie jaki wentylator i zobacz z której strony ciągnie (zasysa) powietrze, a z której wieje (dmucha) i tam samo montujesz w budzie w zależności jaki chcesz mieć ruch powietrza w obudowie. Czyli z przodu budy ma wentylator wtłaczać powietrze do środka obudowy, a z tyłu wyciągać ciepłe powietrze na zewnątrz.

(Hypematiczek) #6

Dobra pozostaje mi jak na razie czekać na zamówienie W takim razie to na tyle w tym momencie, później w przypadku dalszych niejasności napisze

(Rovou5hou) #7

Jeśli Twoja płyta nie ma możliwości regulacji wentylatorów obudowy napięciem (większość nie ma) to koniecznie zainwestuj w wentyle PWM (o ile płyta je wspiera, z low-endem róznie bywa). Inaczej będą słabo chłodzić albo uszy Ci zwiędną od hałasu.

(Hypematiczek) #8

Zamontowalem 2x zephyr 120 1x mistral 120 Natomiast samo chlodzenie proca to Fortis He1225, spadki temperatury ogromne(45c przy całkowitym obciążeniu)- sprawdzane OCCT Wzialem sie za podkrecenie proca i tu pojawia sie problem gdyz z domyslnie ustawionego w biosie 333 ustawilem na 400 i w zasadzie nic to nie dalo, w czym moze byc problem ?