Zmiana starego chłodzenia na bardziej wydajne

Rozważam zakup a raczej zmianę chłodzenia procesora ze zwykłego box’owego na jakiś bardziej wydajny w celu podkręcenia proca Pytanie moje czy jest wgl sens zmiany coolera

na tak leciwym juz komputerze

Intel Core 2 Quad Q8200 2.33

Asrock 4core 1600 glan

Nvidia Geforce 260GTX

4GB ram’u win 7 32 bit

zasilacz 600w jakis no-name

Zastanawiałem się nad ZALMAN CNPS10X, oraz czy podkręcenie proca do wartosci (2.8-3.0) da jakaś zauważalną różnicę a możne jednak odpuścić i odkładać na nowego kompa

Jak masz budę? dasz radę wsadzić tam jakieś sensowne wentylatory - min. 2 sztuki?

Zmiana chłodzenia na procku przyniesie największe efekty tylko wtedy jak nie bedziesz chłodził procka nowym wentylatorem który nadal będzie chłodził ciepłym powietrzem - to nie ma sensu. Więc zaczynamy od budy - wkładamy minimum 2x enermax 120mm, następnie wymieniamy chłodzenie boxowe na przynajmniej jakiegoś spartana. Zasilacz - wiatrak w zasilaczu ustawiamy aby zasysał powietrze z zewnątrz a nie od środka budy gdzie zawsze jest gorąco bo masz GTX 260.

Czyli trzeba wydać:

http://proline.pl/?p=SPC+SPARTAN+PRO+HE924

2x http://proline.pl/?p=EMX+MAGMA+120MM wciągający i wyciągający aby był niezły przeciąg w budzie

Maey ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Buda nie powiem jaka gdyż nie wiem :? ( tak samo stara jak podzespoly) natomiast co do wielkosci to jest naprawde spora bynajmniej w moim odczuciu spory kamlot

Wiec juz co do samego montazu tak jak ja to rozumiem tak ze oprócz chłodzenia na proca montuje na obudowie wiatraczki jeden w środku drugi na zewnątrz i pozniej poprzez bios ustalam kierunek ich krecenia ?

Weź obojętnie jaki wentylator i zobacz z której strony ciągnie (zasysa) powietrze, a z której wieje (dmucha) i tam samo montujesz w budzie w zależności jaki chcesz mieć ruch powietrza w obudowie. Czyli z przodu budy ma wentylator wtłaczać powietrze do środka obudowy, a z tyłu wyciągać ciepłe powietrze na zewnątrz.

Dobra pozostaje mi jak na razie czekać na zamówienie W takim razie to na tyle w tym momencie, później w przypadku dalszych niejasności napisze

Jeśli Twoja płyta nie ma możliwości regulacji wentylatorów obudowy napięciem (większość nie ma) to koniecznie zainwestuj w wentyle PWM (o ile płyta je wspiera, z low-endem róznie bywa). Inaczej będą słabo chłodzić albo uszy Ci zwiędną od hałasu.

Zamontowalem 2x zephyr 120 1x mistral 120 Natomiast samo chlodzenie proca to Fortis He1225, spadki temperatury ogromne(45c przy całkowitym obciążeniu)- sprawdzane OCCT Wzialem sie za podkrecenie proca i tu pojawia sie problem gdyz z domyslnie ustawionego w biosie 333 ustawilem na 400 i w zasadzie nic to nie dalo, w czym moze byc problem ?