Zmiana Systemu czy będą pliki z poprzedniego systemu?


(Miko Sad) #1

Witam chciałbym zmienić system na Win XP SP3 i mam pytanie ; Czy pliki z dysku zostaną czy będą całkowicie usunięte :?: :?: :?: ](*,)


(Piosk7) #2

System należy instalować na partycję sformatowaną. Czyli tylko jedna partycja może być sformatowana, a na pozostałych mogą pozostać nienaruszone pliki (zakładając, że wcześniej też miałeś Windowsa). Jeśli mówisz o jednej partycji to najbezpieczniej byłoby przenieść ważne pliki na nośnik zewnętrzny (pendrive, płyty). Gry i programy zainstalowane na poprzednim systemie w nowym nie będą działać, tj. będziesz musiał zainstalować je jeszcze raz (oprócz małej grupy wyjątków).


(Agatonster) #3

mikoz498 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(SMDOBPRO) #4

No raczej tak lub sformatować w trakcie instalacji no bo bez systemu plików raczej się nie da,ale jak już jest tam jakiś system plików fat lub ntfs to nie koniecznie

To zależy jak bedziesz instalować i co na co i jaki system plików na dysku i czy było coś kombinowane w zabezpieczeniu plików (szyfrowaniem,zabezpieczanie itp)?

Jeśli cjhcesz zostawić to możesz ,ale przy instalce musisz wybrać opcje bez formatowania.

To co chcesz zostawić możesz wybrać odpalająć inny system np: linux w wersji live i pousuwać lub poprzenośić do

innych folderów,jesli to xp na xp to na początek proponuję przenieść Moje dokumenty i zmienić nazwe na np:StareDok.

Kasujesz Foldery systemowe i pozostałe niepotrzebne pliki,a tym bardziej wszelkie podejrzane aby jakiś syf ci sie nie przemknął do nowego systemu.

Jak by było fat i dysk pracujący jako ATA to i pod dosem ci się uda :slight_smile: ,ale to mozolna robota i trwa to trochę,kiedyś używałem do tego NC pod dos,ale chrzani dłuższe nazwy plików przy kopiowaniu i potrafi mieć problemy z niektórymi folderami i nie wszystko z nich usunąć więć raczej nie polecam,lepiej odpal linuxa live


(Jjoasz) #5

a jaki system chcesz zmienic?

jesli dysk ma wiecej partycji, to mozna sformatowac tylko ta z systemem, reszta pozostanie nietknieta... zreszta nawet tych z partycji systemowej nie trzeba 'formatowac' - wystarczy recznie wprowadzic nowa sciezke do katalogu Windows, np. c:/d/windows... niestety programy zaistalowane trzeba przeinstalowac, bo watpie by chcialo sie komus poprawiac wszystkie wpisy w rejestrze 8)