Zmiana systemu na lenovo y530 z visty na xp

Sukces i to jaki. Ciekawe czy do powtórzenia :smiley:

Biszkopt stwierdził, że XP to ■■■■ i że jednak Vista to jest to :stuck_out_tongue: Już nawet założył temat, w którym to poszukuje Visty SP2 :stuck_out_tongue:

Skoro znalazłeś to dlaczego miałbym się wyprzeć mojego przyjaciela z 2001 roku ?, możesz dać instrukcje taką szczegółową.

cześć :slight_smile: Mam pytanie, jak utworzyć taką płytkę systemową. już raz próbowałem za pomocą aplikacji dołączonej do lenovo Y530 i nie udało się.

Czy ktoś ma gotowy przepis dla początkujacych w jaki sposób to skutecznie zrobić? Z góry dziękuję.

Zaznaczam że trochę już grzebałem w instrukcjach i na różnych forach i problem okazał się mniej banalny niż na to wygląda ze względu na nieszczęsny podział partycji.

Biszkopt pokierowany na GG, dodane sterowniki do instalki XP - czekamy co z tego wyjdzie.

mccat1 - pewnie korzystałeś z One Key Recovery :] Jeśli interesuje Cię XP ze sterownikami SATA to pobierasz je stąd: http://odsiebie.com/pokaz/4397779—dda6.html, integrujesz z instalką XP w programie nLite (prosty i po Polsku), wypalasz płytkę i instalujesz XP. Powinno działać.

DZIAŁA !!

nic dodać, nic ująć :slight_smile: Pozdrawiam

Witam,

Przymierzam się do zakupu lenovo y530, jednak nie zamierzam używać Visty, a w internecie wiele ludzi narzeka, że ciężko jest zainstalować xp na tym sprzęcie. Proszę mi powiedzieć, czy naprawdę jest tak ciężko jak skarżą się ludzie? Z tego, co wyczytałem z tego wątku wynika, że wystarczy zaimplementować sterowniki sata na płytkę z Windowsem i wszystko będzie śmigać… a jak się ma windowsa z sp3 to wystarczy zmienić coś w biosie i będzie grać. Czy w rzeczywistości jest to takie proste? Nie chce się potem rozczarować :frowning:

Aha, i jak to jest z tym Recovery Disc (jakaś ukryta partycja)? Ponoć jak się sformatuje laptopa, to można nawet stracić gwarancję, a przecież raz na jakiś czas trzeba to zrobić. Ja się nie znam na komputerach, proszę o poradę…

Zgadza się.

Przeczytaj wątek od początku bo jest w nim wszystko opisane.

Drugi prostszy sposób także opisany w temacie.

Jak budowa cepa :lol:

Gwarancję masz na laptopa, a nie na system więc wgrywasz jaki system chcesz. Osobiście zawsze usuwam partycję recovery, ale jak chcesz to możesz ją zostawić w okresie gwarancji tracąc oczywiście 5 GB miejsca na dysku.

Specjalnie dla Ciebie siasio89 zamieszczam na 100% działające na Y530 sterowniki: http://odsiebie.com/pokaz/4943713—0119.html

Dołączasz je do obojętnie jakiej instalki XP (nie ważne czy SP2 czy SP3) programem nLite dostępnym na vortalu, wypalasz płytkę i instalujesz XP bez żadnych problemów. Wszystko sprawdzone i działa bez problemu :slight_smile:

Dzięki wielkie za sterowniki. Wysłałem je sobie na e-maila tak na wszelki wypadek. Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie co z tym " ONE KEY RESCUE SYSTEM", mianowicie słyszałem, że nie wolno zmieniać wielkości partycji, ponieważ nie będzie można przejść do stanu fabrycznego, a jak użyje się ww. opcji po zmianie wielkości partycji, to w ogóle nie będzie systemu na kompie. O co z tym i wypalaniem systemu na płytkę chodzi? Widzę, że będzie dużo zabawy z tym notebookiem :frowning:

Pamiętaj, że XP zainstaluje się zawsze :!: Sterowniki są tylko po to, żeby dysk działał w trybie SATA czyli po to żeby pracował z możliwie jak największą wydajnością. Osobiście nie zauważam różnic. Tak więc zawsze można pójść na łatwiznę i zmienić tryb pracy dysku w BIOSie.

Tak więc o nic się nie martw bo XP zainstalujesz na Y530 choćby nie wiem co :wink:

Zgadza się - po zmianie wielkości partycji wspomniana funkcja dot. przywracania systemu nie zadziała, ponieważ obraz partycji z której przywracamy stan fabryczny nie będzie się zgadzać z aktualnymi rozmiarami partycji. Tak w skrócie można to opisać.

Z wypalaniem płyt chodzi o to, żeby utworzyć sobie taki obraz na płytce i w razie czego móc sobie przywrócić kompa do stanu fabrycznego nie wykorzystując ukrytej partycji lecz wypalone przez na płytki.

Poza tym przywracanie systemu przywraca Vistę więc chyba nie ma o czym mówić :smiley: Albo XP, albo 7 - dla mnie tylko te 2 systemy liczą się obecnie. Obydwa mam na swoim Y530 i spisują się ok. Vista w ogóle tutaj nie działała; co chwila były jakieś problemy (restarty przy uruchamianiu po aktualizacji systemu, gubienie sterowników, zamulanie itd.). Przez pierwszy miesiąc 2 razy przywracałem system za pomocą One Key Recovery, a za trzecim nawet ona nie zadziałała. Od tego czasu (przełom luty/marzec) korzystam z XP i jest bezawaryjny oraz wydajny. Tak więc XP działa bez problemu, a 7 jak na system przed premierą też nieźle. Także nie ma co się przejmować Vistą. Problem jedynie w tym, że musimy płacić za ten wybryk M$.

Słuchajcie, to może ja jeszcze coś dodam od siebie… Mi wszystko działa odkąd Gorgoroth dał mi sterowniki które zintegrowałem razem z systemem Windows, ale przed tym usunąłem wszystkie partycje poprzez CD 98 win :slight_smile: i funkcji fdisk, potem utworzyłem sobie 35% na C, reszta na D, utworzył mi je, zainstalowałem tego XP w systemie NTFS, potem musiałem sformatować D ale już pod windowsem również NTFS i śmiga :slight_smile: wszystko, tylko irytuje mnie znów inna sprawa, zamówiłem sobie upc 25mb/s i na stacjonarnym na kablu mam 25 MB pewne a na tym lenovo 14 w porywach do 15 :), nie wiedziałem że aż tak tłumiony jest sygnał aż o 10 MB, a laptop od anteny routera znajduje się 120cm :/, ale kupiłem kabel i jest 25 :), także cudeńko dobre :slight_smile: ale Wi-Fi do lepszego neta nie polecam.

Możesz formatować partycję “C” i zainstalować na niej Win 7.

Ukrytej partycji RECOVERY z Vistą nie się nie stanie.