Zmiana systemu na Windows Vista x32

Siemka! Mam zamiar zmienić system z Win XP na Windows Vista Home Basic(aero nie potrzebne) i tu pytanie do was czy warto zmieniać?

Parametry:

CPU: AMD Sempron 2500+ 1.8ghz

RAM: 2gb (niestety ddr1 400mhz)

AGP: Radeon x1050 (128mb)

Motherboard: Gigabyte GA-7vt880(-L)

Poszukuje pomocnych uwag.

I w jakim niby celu chcesz zmienić system? Wybacz ale tu trzeba by wymienić wszystko, żeby to miało sens.

Przy twojej obecnej konfiguracji komputera, to raczej pozostawiłbym system Windows XP.

Ja na twoim miejscu zostałbym przy XP, jeśli nie zmieniłbym na jakiegoś lekkiego linuxa, jak chcesz coś wymieniać, to kup nowego kompa.

Nie ma co gadać -Windows Xp.

…Windows Vista chodzi wolniej niż XP…

Chyba raczej ma większe wymagania sprzętowe, a nie “chodzi wolniej”. Niby gdzie - po bułki do sklepu?

Na Sempronie 1-rdzeniowym nie ma sensu instalować za bardzo, jeśli koniecznie chcesz to na Athlona XP Bartona o ile wejdzie. Procek to największy Twój problem.

Albo XP albo 7. Vista nigdy. Szybko będziesz ponownie instalował XP

Nie siej głupoty, ok? Vista zła nie jest, a swoją sławę zyskała właśnie dzięki instalowaniu jej na komputerach takich, jak w temacie.

http://allegro.pl/procesor-amd-barton-2 … 84298.html Czy z tym prockiem dam rade Windowsowi 7 lub Viscie??? (można go podkręcic do 3200+ :slight_smile: ) Bo raczej jest tani… moge go kupić ale nie wiem czy wystarczy mi taki, bo o grafike się nie martwcie mi taka wystarcza.

Dodane 05.02.2013 (Wt) 17:24

A i jeszcze jedno, czy jak włoże do tej płyty orginała (athlona 1250mhz to będzie lepszy, czy można go będzie podkręcić?)

Dodane 05.02.2013 (Wt) 17:33

Jeszcze jeden znalazłem http://allegro.pl/procesor-athlon-xp-28 … 98578.html

Szału nie ma, to tylko 1 rdzeń, Vista i 7 chodzą w miarę szybko na 2 rdzeniach.

Tutaj masz odpalanie

- przy flashu w przeglądarkach niestety już się zacina, ale tak to da się pracować, jednak dość wolno.

Można ale się nie opłaca, bo trzeba zewrzeć mostki (L1 czy L2, nie pamiętam).

Wątpię żeby stary Athlon 1.25GHz był lepszy od tego Semprona