Zmiana systemu operacyjnego na starszy

(PpIiNnGgWwIiNn) #1

Czy gdy zainstaluje na swoim 6 letnim komputerze starszy system operacyjny niz Windows XP naprzyklad Windows 98 , moj sprzet zacznie szybciej i lepiej dzialac ?

(adam749) #2

Napewno będzie szybciej chodzić. Stery do starszego sprzętu powinny być na dołączonej płycie, ale jak nie ma to zawsze jest str. producenta.

(Igor19911) #3

Na pewno poczujesz przyśpieszenie, to tak jak teraz na nowym komputerze przesiadł byś się z Visty na XP. Możesz pomyśleć także o jakimś linuksie.

(PpIiNnGgWwIiNn) #4

A styklo by mi tylko jak bym wlozyl plydke od windowsa 98 i zainstalowal ? Dzialalo by mi ?

(dudpis) #5

Tylko win98 nie instalujesz jak xp tzn. troszke inaczej. Chyba po włożeniu płyty należy w dosie wpisać jakieś komendy chyba E:/setup (E to chyba literka stacji CD, ale nie pamietam czy stacje dysków sie podawało, czy dysk na który chcesz zainstalować wina). Sterowniki musisz je mieć tak jak napisał adam749 , lub pościągasz z neta, bo win98 nie wgrywa ich z płytki instalacyjnej.

(adam749) #6

Ja mam akurat 98 na płycie i jest do wyboru (lub coś podobnego, bo z pamięci pisze)

• boot from HDD

• boot form CD-ROM

Wybierasz boot form cd-rom i potem postępujesz wg instrukcji na ekranie. Podczas wpisywania CD-KEYa może się zdarzyć, że z to y to wpisujesz odwrotnie.

(Irabuntu) #7

Win '98 ma rzeczywiście mniejsze wymagania, stąd teoretycznie komputer przyspieszy. Z drugiej strony XP można nieźle odchudzić, więc i jego wymagania będą mniejsze.

6-letni komp nie jest znowu taki stary, polecam jakiegoś lekkiego linuksa - instalacja i konfiguracja '98 zajmie trochę czasu...

(dudpis) #8

adam749 z tym z na y też mi się zdarzało. Ale jak u siebie win98 instalowałem to właśnie musiałem takie cuś w dosie wpisywać typu 'setup'.

(Wkrotosz) #9

chyba- setup.exe

(Pprzemo) #10

Ja pamiętam że wystarczyło E:\setup rozszerzenia nie trzeba było wpisywać...