Zmiana systemu operacyjnego na starszy

Czy gdy zainstaluje na swoim 6 letnim komputerze starszy system operacyjny niz Windows XP naprzyklad Windows 98 , moj sprzet zacznie szybciej i lepiej dzialac ?

Napewno będzie szybciej chodzić. Stery do starszego sprzętu powinny być na dołączonej płycie, ale jak nie ma to zawsze jest str. producenta.

Na pewno poczujesz przyśpieszenie, to tak jak teraz na nowym komputerze przesiadł byś się z Visty na XP. Możesz pomyśleć także o jakimś linuksie.

A styklo by mi tylko jak bym wlozyl plydke od windowsa 98 i zainstalowal ? Dzialalo by mi ?

Tylko win98 nie instalujesz jak xp tzn. troszke inaczej. Chyba po włożeniu płyty należy w dosie wpisać jakieś komendy chyba E:/setup (E to chyba literka stacji CD, ale nie pamietam czy stacje dysków sie podawało, czy dysk na który chcesz zainstalować wina). Sterowniki musisz je mieć tak jak napisał adam749 , lub pościągasz z neta, bo win98 nie wgrywa ich z płytki instalacyjnej.

Ja mam akurat 98 na płycie i jest do wyboru (lub coś podobnego, bo z pamięci pisze)

  • boot from HDD

  • boot form CD-ROM

Wybierasz boot form cd-rom i potem postępujesz wg instrukcji na ekranie. Podczas wpisywania CD-KEYa może się zdarzyć, że z to y to wpisujesz odwrotnie.

Win '98 ma rzeczywiście mniejsze wymagania, stąd teoretycznie komputer przyspieszy. Z drugiej strony XP można nieźle odchudzić, więc i jego wymagania będą mniejsze.

6-letni komp nie jest znowu taki stary, polecam jakiegoś lekkiego linuksa - instalacja i konfiguracja '98 zajmie trochę czasu…

adam749 z tym z na y też mi się zdarzało. Ale jak u siebie win98 instalowałem to właśnie musiałem takie cuś w dosie wpisywać typu ‘setup’.

chyba- setup.exe

Ja pamiętam że wystarczyło E:\setup rozszerzenia nie trzeba było wpisywać…