Zmiana systemu operacyjnego

Witam!
Początkowo na laptopie miałem windows 7 home premium nastepnie ulepszylem system do wersji win 10. Poza tym ze bardziej pasuje mi 7 chcialbym takze oczyscic calkowicie komputer i troche poprawic jego sprawnosc. Dlatego chcialbym usunac system win 10 i wszystko co sie na laptopie znajduje i zainstalowac stary win 7. Jednak nigdy tego nie robilem i zeby uniknac wiekszych klopotow prosze o pomoc na forum. Z tego co wiem trzeba dodac partycje wciskac dalej i czekac. Jednak chcialbym aby ktos mi to dobrze wytlumaczyl , no i jak mam zaczac usunac jakos system czy po prostu wlozyc plyte z 7 (win 7 mam na plycie dolaczonej przy zakupie laptopa).

specyfikacja:
Procesor: Intel Core i3-3120M
Pamięć: 4 GB
Dysk: 500 GB HDD
Grafika: NVIDIA GeForce GT 730M with 2 GB Dedicated VRAM

Musisz uruchomić komputer z płyty z win7. Wybrać nowa czysta instalacja , a następnie przy wyborze dysku , wykasować swoje obecne partycje (przepadają wszystkie dane jakie miałeś). Następnie z wolnej przestrzeni utwórz nowe partycje, ja sugeruję jedna 150 GB na system a druga z pozostałego miejsca na Twoje dane Później po instalacji aktywujesz windowsa swoim kluczem od 7-mki

2 polubienia

Tak zrobię, dzięki !

1 polubienie