Zmiana systemu - pytania

Mam pytanie dotyczące zmiany systemu operacyjnego na posiadanym przez mnie laptopie HP Pavillon dv5 1040ew. Obecnie posiadam standardowo zainstalowaną Viste home premium 32 bit ale bardziej by mi odpowiadał system Windows XP professional. w związku z tym mam kilka pytań.

  1. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje w ogóle możliwość zainstalowania na tym laptopie systemu Windows XP i jakie będą tego konsekwencje.

  2. Czy po instalacji nowego systemu wszystko będzie działać poprawnie (np. kamera, touchpad itp.)?

  3. Chciałbym mieć na tym komputerze 2 systemy: obecną Vistę oraz wspomnianego XP professional. W jaki sposób mam dokonać instalacji tych systemów by mogły istnieć równolegle obok siebie?

  4. Gdzie mogę znaleźć sterowniki do tego laptopa pod Windowsa XP? I do czego to będą sterowniki?

Czy muszę wiedzieć coś jeszcze oprócz tego przy instalacji?

Z góry dziękuję za odpowiedź na moje pytanie.

Ad1 ) Zawsze istnieje - sparwdz zapis w umowie gwarancyjnej.

Ad 2)Tego nawet najstarsi indianie nie wiedza , bedziesz pdtrzebowal rzeczy z punktu 4 a gdzie to znalesc probowales na stronie producenta sprzetu ??

Ad 3) Windows XP instaluje sie tylko na pierwsze aktywnej partycji dysku twardego , w Viscie masz mozliwosc zmiany partycji .Robilem dualbota ale XP–>Vista na odwrot nie wiec nie podpowiem Ci czy ruszy i czy wtanie choc jeden z systemow.

  1. Na VHP nie ma opcji downgrade do Win XP, tylko Vista Business lub Ultimate, trzeba pomaszerować i kupić XP w pudełeczku OEM…

  2. http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … ct=3767348

Niestety HP nie dało do tego modelu sterów na XP… można szukać po omacku od innych modeli ale niestety rzadko udaje się uzyskać całą funkcjonalność tak jak na Viście. Zbyt nowy sprzęt po prostu, wszystko teraz certyfikują pod Vistę niestety…

  1. Da się dual boot zrobić, było wiele razy na forum.

  2. patrz link pkt. 2