Zmiana systemu vista na xp w laptopie toschiba

Mam problem ze zmianą systemu Vista na xp.

Posiadam laptopa satellite A200 PSAE3 i orginalny windows XP na płycie.

Bios w laptopie to phoenix trustedcore wersja 1.9

Cała instalacja kończy się zaraz po rozpoczęciu gdyż występuje błąd nie znalezienia dysku twardego. Czytałem o tym sporo i wiem że były podobe przypadki nigdzie nie ma jednak podanego dobrego rozwiązania. Proszę więc o pomoc.

Nie wiem czy potrzebna jest zmiana biosu bo w nim nie da się niczego przestawić

Wejdź do BIOSU i zmień kontroler dysku z AHCI na IDE (pozatym XP musi być w wersji conajmniej SP2, żeby miał w sobie sterowniki SATA).

no właśnie wspominałem że w biosie nie ma takich opcji,

w ogóle jest on jakiś ubogi

Dobra doczytałem musisz zintegrować sterowniki ze swoją instalką windowsa programem nlite (jak to zrobić znajdziesz TU).

To link do sterowników, które masz dodać do instalki swojego windowsa programem nlite:

http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=17412&ProdId=2101〈=eng&OSVersion=Windows%20Vista%2032*&DownloadType=Software%20Archives

Pobierasz pierwszy to znaczy f6flpy3288.zip

Jest to sterownik SATA pod AHCI w nlite dodajesz do jako sterownik trybu tekstowego.

No dzięki próbowałem tak zrobić, jednak jeśli wypalę ten zintegrowany nowy XP na płytce to po włożeniu jej do komputera nie czyta tego jako płyty instalacyjnej system, jedynie pokazuje plik ISO.

Plik ISO trzeba nagrać na płytę CD poprzez opcję nagraj plik obrazu w programie do nagrywania wtedy płytka będzie się bootować.

Albo zrób od nowa w nlite instalke i w kroku BOOTOWALNY OBRAZ ISO w polu Tryb zamiast Utwórz obraz wybierz Wypalenie bezpośrednie wsadzasz czystą płytkę wybierasz prędkość i klikasz zapisz/utwórz i ci wypali bootowalna płytę i będzie działać.

Ok wielkie dzięki za pomoc. Wszystko zadziałało tym sposobem.

Temat do zamknięcia