Zmiana systemu w notebook acer aspire one D270

Witam mam taki oto problem. Kolega dostał w/w notebooka. Notebook ma zainstalowany system Win 7 starter. Chce jednak zmienić na XP PRO.

  1. Notebook nie posiada wbudowanej nagrywarki, jednak w biosie jest opcja wyboru botowania z usb i CD-rom.

  2. Mam pytanie czy trzeba dopinać jakaś nagrywarke żeby zainstalować system, czy może trzeba mieć system XP na pendrive.

Tylko jeżeli na pendirve to jak go przerobić z płyty i jakim programem to zrobić.

  1. Prosiłbym również o linki do sterowników pod xp dla tego notebooka, jeżeli takowe są. Pozdrawiam i czekam na pomoc Sebcioseb

Cześć

Jeżeli masz możliwość podpięcia zewnętrznego napędu CD/DVD to instaluj system z płyty.

W przeciwnym przypadku spróbuj przygotować bootowalny pendrive z systemem Windows XP. Przykładowa instrukcja:

http://www.vista.pl/porady/974_jak_zain … _usb_.html

Inne znajdziesz w Google.

A czy do tego modelu są dostępne sterowniki pod Windows XP sprawdź sam :wink:

w biosie jest taka opcja więc chyba sie powinno dąć zainstalować sysa z płyty. tylko jakas nagrywarka pewnie jest potrzebna na usb

Ad 3. Niestety, ten netbook jest przewidziany tylko do Windows’ów 7 , i to 32-bitowych. Możesz liczyć jedynie na przypadek w znalezieniu sterowników.

Kurcze wiec trudno chyba musi zostać win 7

Ja tylko podpowiem, że Win7 Pro będzie działać szybciej i lepiej.

Tak podejrzewam ze win 7 pro bedzie lepszy i szybszy. Tylko skąd wziąć taką nagrywarkę zeby podpiać pod usb do notebooka

Cześć

Jeżeli nie masz dostepu do zewnętrznej nagrywarki a posiadasz pendrive o pojemności min. 4GB to z niego instaluj system.

Bootowalny pendrive z systemem Windows 7 możesz przygotować np. programem Windows 7 USB/DVD Download Tool

http://allegro.pl/listing.php/search?ca … ng=dvd+usb - a tutaj zaglądałeś? W każdym sklepie komputerowym coś takiego kupisz.

\Tylko czy nie będzie żadnych problemów żeby instalować XP na 7

sebcioseb , przecież dostałeś już wyżej odpowiedź, że do tego modelu nie ma dostępnych sterowników do XP, więc problemy będą i to spore.

Witam, wiec powracajac do tematu, sprawa wygląda nastepujaco. Zainstalowałem xp pro, wszystkie sterowniki znalazłem, działają oprócz jedengo - sterownika do grafy. Moja grafa w notebooku to Intel GMA 3600/3650. Prosze o jakiś sterownik do tej grafy pod xp do notebooka Acer Aspire One D270. Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc sebcioseb

Dodane 13.02.2013 (Śr) 19:31

Witam wszystkie sterowniki jjuz mam i mi działają wiec temat rozwiązany, pozdrawwiam i dziekuję za pomoc sebcioseb