Zmiana systemu w tablecie

hej, jak można zmienić softa w tablecie z androida 4.1 na freebsd lub ubuntu? Tablet ma nowego arm. Ogólnie zamierzam uzyskać pełno funkcyjną powłoke :slight_smile:

Jaki tablet? Freebsd na pewno nie, ubuntu - jeśli ktoś nie udostępnił gotowego obrazu to będzie droga przez piekło żeby go uruchomić.

architektura arm, tablet k&m, 1gb ram, 8gb dysk, 1ghz a wiecej jak znajde pudełko, myślałem aby zkompilować pod tego Arma całego lfs :slight_smile: teoretycznie da sie, a jak tam go wgrać ? :smiley: jak widziałem w sieci to goście prubowali wgrać gentoo i backtrack 3 arm :smiley:

 

 

 

https://www.gentoo.org/main/en/where.xml

Gentoo pasuje ma wersje ARM ???

Tutaj nie jest kwestia na arm, ale pod twoją płytę główną w tablecie - sa dwie opcję, albo znajdziesz gotową już dystrybucje pod twój tablet albo bardzo podobny albo weźmiesz źródła kernela od producenta i sam sobie skompliujesz jądro dla danej dystrybucji na bazie tych źródeł. Jeśli chodzi o samo wgranie, musisz mieć przynajmniej root na Androidzie, a najlepiej wygrane jakieś recovery

kopie mam, a tableta ostatnio zrootowałem, teraz kwestia przegrania np. Lfs w arm, mam na karcie sd 8gb w ext4 jak mam go odpalić, chroot w pseudo shellu androida?

chroot Ci nic nie da jeśli, jeśli chcesz zastąpić Androida jakaś dystrybucją. Zerknij tutaj http://forum.dobreprogramy.pl/temat/463727-zrobi%C5%82em-mini-komputer-z-tableta-par%C4%99-pyta%C5%84/ bo nie chce mi się powtarzać. I uwierz mi - jeśli jeszcze nigdy nie bawiłeś się w cross-kompilację kerneli dla Androida - to jeśli ktoś nie przygotował gotowego obrazu pod ten tablet to nie dasz rady nic zrobić.

Raczej nie była by to zmiana softa, tylko na vm, powłoka przez SSH, a x przez VNC. Racej nie będzie to zbyt wydajne.

Fedora24x, jak chcesz pytać o takie rzeczyb to pisz do mnie na fejsie lub na G+, a i jeszcze Myślać o recovery na androidzie nie mówimy o backupie tylko o CWM, czyli proramie do wgrywania softów.