Zmiana systemu w telefeonie


(Ziomek Zemsty) #1

Witam!

Posiadam telefon HTC Touch HD z systemem Windows Mobile 6.1 Professional. Czy jest możliwość zainstalowania Windows 7? Czy musiałbym za to dopłacić, czy byłoby to postrzegane jako aktualizacja?


(Jacob) #2

Nie, nie ma możliwości aktualizowania systemu Windows Mobile do Windows Phone (bo domyślam się, że o ten system Ci chodzi - napisałeś Windows 7, a to przecież system na komputery) - wiele elementów w tym nowszym systemie zostało napisane zupełnie od początku, więc są one traktowane jak zupełnie różne od siebie platformy.

Jedynym rozwiązaniem jest kupić nowy telefon z Windows Phone...


(Ziomek Zemsty) #3

Dziękuję. Tak, chodziło mi w Windows Phone. Ale czy koniecznie trzeba kupować nowy telefon? Może jest jednak możliwość zakupienia samego systemu, tak jak to się robi w przypadku komputerów?


(Jacob) #4

Komórka to jednak nie komputer... tam producenci podzespołów przygotowują sterowniki na dany system...

W przypadku komórek, to producent telefonu (w twoim przypadku HTC) jest odpowiedzialny za stworzenie do niego sterowników. Tak więc musiałby napisać teraz sterowniki zupełnie od nowa - co jest zupełnie nieopłacalne. Lepiej jest skupić się na nowych telefonach, które w 100% spełniają wymagania Windows Phone - mają 5 przycisków itp.

Jednym rozwiązaniem jest szukać gdzieś na forach nieoficjalnego ROMu, ale raczej trudno będzie go znaleźć...


(Ziomek Zemsty) #5

W przypadku takich pieniędzy, wolę nie ryzykować z nieoficjalnym ROMem. Dziękuję i temat do zamknięcia.