Zmiana systemu w telefonie

Witam.

Interesuje mnie czy mogę zainstalować inny system na telefon Samsung S7275R, na którym obecnie jest android bez roota. Jeśli tak to jaki byłby najlepszy tzn. niezawodny, szybki i z szerokimi możliwościami pod względem funkcjonalności (nie chodzi mi tutaj o wygląd). Jakie jest ryzyko że coś pójdzie źle i zepsuję wcześniejszy system lub telefon (czytałem że jest to możliwe)? Fajnie by było gdyby się pojawił jakiś link z downloadem.

Czy w ogóle warto kombinować?

System nie, ale rom inny jak najbardziej.

 

http://forum.android.com.pl/forum/1256-rom-y-modyfikacje/

Prawdopodobnie chodziło mi o ROM, nie znam się.

Znalazłem coś takiego: http://forum.android.com.pl/topic/182541-rom-kitkat-stable-cyanogenmod-11-for-galaxy-ace-3-lte-gt-s7275-android-444-finalna-wersja/

Ogólnie podoba mi się to co tam jest napisane ale nie rozumiem kilku reczy. Niby tam jest “for Galaxy Ace 3 LTE GT-S7275” w tytule (w tytule dołączonego filmiku jest już S7275R) ale dalej jest android 4.4.4,a gdy ja sprawdzam aktualizacje u siebie to jest że moja obecna wersja 4.2.2 jest aktualna. Czy ja mogę z tego bezpiecznie skorzystać?

Tak poza tym, to CyanogenMod działa jako solidny “dodatek” do posiadanego systemu czy to jest coś zupełnie innego zamiast wbudowanego androida?

W poście załączono link do oryginalnej strony, a tam wersja jest równa 20160107 czyli o dokładny rok nowsza. Rozumiem, że lepiej byłoby ściągnąć nowszą wersję. To oznacza, że jest dalej aktualizowane. Czy będzie można aktualizować na bieżąco z telefonu?

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto w prosty sposób odpowie mi na tak liczne pytania. Z góry dzięki.