Zmiana systemu Windows w nowym laptopie,Czy to możliwe?

Witam jak w temacie!

Mam takie może głupie pytanie ale…wolę się upewnić tych co już też to czynili i przeinstalowali w nowym laptopie zakupionym system Windows :stuck_out_tongue:

Mam obecnie w swoim Samsung R510 orginalnie z sklepu zainstalowany system Windows Vista, a chcę i w ogóle wolę system Windows XP :? i teraz pytanko . Czy bez niczego ,żadnych blokad fabrycznych firmy Samsung, sklepowej itp bez problemów, mogę podjąć próbę formatu i zainstalować na miejsce tej zafajdanej Visty XP-ka? Dlatego tak pytam ,bo słyszałem od ludzi że to jest nie możliwe aby można było zainstalować XP-ka system Windows w miejsce tej Visty :o Cz y to prawda? Spotkał się ktoś z tym ? Ryzykować mam ?

Kurcze naprawdę jestem przyzwyczajony i wole w 100% Windows-a XP jak tą Vistę :frowning: Przynajmniej też stabilniejszy laptop będzie na XP jak na tej viściunie prawda?

Ps. laptop ten już używam ok 6 miesięcy i gwarancja mi jego lata koło nosa !

Z góry Dziękuję za szybkie podpowiedzi !

Mozna bez żadnych problemów ! Roiłem tak na swoim laptopie .

Tylko do instalki Xpeka musisz dołączyć sterowniki do dysków sata w twoim laptopie

Znajdziesz je tu

http://www.samsung.com/pl/support/download/supportDownMain.do

Potem integrujesz nLitem

hmmm… ale po co sterowniki extra musze ściągać do dysku sata ,jak orginalnie z tym laptopem po zakupie otrzymałem 2 płytki DVD na jednej tą vista system ,a na drugiej System Software MEDIA na której są różne sterowniki właśnie ,kamerki,dżwięku i chyba tez dysku hmm… nie znam się na tym :frowning:

Dlatego właśnie, że nie znasz się zrób tak jak radził kolega. Pobierz sterowniki SATA, dołącz do instalki XP programem nLite, wypal zmodyfikowaną instalkę i zainstaluj XP.

Znam się ale nie na laptopach :? ale szukam tam tych sterowników i jakoś do mojego modelu nie widzę tych sterów do dysku sata :frowning: a mój model to ; NP-R510-XS01PL /

Dodane 08.08.2009 (So) 11:45

już wiem jak to zrobić :slight_smile: Ale PROSZĘ pomóżcie mi ten sterownik znaleśc DO DYSKU SATA http://www.samsung.com/pl/support/downl … u=download

który to jest ? Prosze podajcie mi linka do niego :((

Z góry będe wdzięczny!

Dodane 08.08.2009 (So) 22:25

okej! Jestem po formacie i jestem już na Windowsie XP :slight_smile: Dziękuję WAM za pierwszą rade wyżej w temaciku :slight_smile: ! Ale teraz Proszę doradzćie mi, co ściągnąć za stery,do płyty głównej, karty graficznej, itp z tąd i mojego modelu czyli z tej stronki oczywiście

http://www.samsung.com/pl/support/downl … u=download

,aby się po formacie mój laptop nie jąkał i pływały stronki jak się przewija je /kółeczkiem od myszki/ mam nadzieję, że wiedzie o co chodzi mi itd :frowning: / Bardzo proszę o szybką podpowiedz co mam ściągnąć z tej stronki to sterów grafiki, płyty głównej ,itp ,co radzicie :slight_smile:

Dodane 08.08.2009 (So) 22:26

okej! Jestem po formacie już swojego dysku w laptopie,oraz wszystko zainstalowałem już co do grafy,dzwięku,camerki itd :)i jestem już i śmigam na Windowsie XP :slight_smile: Dziękuję WAM za rady i pomoc w temaciku :slight_smile: !

Temacik można zamknąć !

POZDRAWIAM! !!