Zmiana systemu Windows XP Home Edition 2002 na Windows Vista


(Figus112) #1

Witam

Znalazłem na internecie takie coś: http://www.youtube.com/watch?v=QI78CDwnFqE. I chciałem zapytać czy to bezpieczne rozwiązanie? Co prawda link co jest podany juz nie jest aktualny i zabardzo nie wiem. A chciałbym zmienić XP na Vista? Czy ktoś ma taki plik? Czy da rade jakoś inaczej? Płyty ze systemem nie mam, a i czy pliki typu muzyka mp3, pliki wideo na Dysku C i D zostaną? czekam na szybką odpowiedź.

Pozdrawiam


(Dimatheus) #2

Hej,

Tak naprawdę to tylko zmiana wyglądu systemowego, która upodabnia XP’ka do Visty - choć nadal mamy do czynienia z systemem Vista. Czy to bezpieczne rozwiązanie - zwykle tak, choć czasami są problemy z odinstalowaniem takiego pakietu - oczywiście nie mówiąc już o tym, że zmiana wyglądu wiąże się ze zwiększonym obciążeniem systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Figus112) #3

A pliki zostaną?

pobrałem to: http://www.4shared.com/file/64656386/7b … -2-10.html ! dobrze? i co robić?


(Dimatheus) #4

Hej,

Tak, zostaną. Przecież pisałem, że to tylko i wyłącznie zmiana wyglądu - system zostaje ten sam - tak samo jak i pliki oraz programy.

Może być, choć ja nigdy z takimi pakietami się nie bawiłem. A co zrobić? Dokładnie to, co było w instrukcji w klipie na YT - instalujesz, restartujesz system i gotowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(adam9870) #5

Będzie czyściej w systemie jeżeli nie będziesz korzystać z automatów http://www.fixitpc.pl/topic/51-transfor … ala-vista/


(Przemo78) #6

Zwykła nakładka shell na system. Gorzej jak coś się posypie i nie da się tego odinstalować.

Ja bym się w to nie pchał.


(Figus112) #7

Witam.

A jeśli bym chciał zmienić system cały na Vista czyli szata graficzna, oprogramowanie i wsyzstko to co mam zrobić. Płyty ze systemem nie mam, a jeśli juz to jedynie pobrac z internetu. Pomożecie?


(Longhorn2009) #8

Systemy się kupuje a nie pobiera z internetu. Co do zmiany systemu to zależy czym podyktowana jest ta chęć, bo jeśli tylko kwestiami wizualnymi to zdecydowanie nie warto. Vista bardziej obciąża PC niż XP. Jak już instalować to 7 albo 8 i to właśnie one są aktualnie do kupienia. Visty według statystyk używa ok. 5 procent użytkowników komputerów.