Zmiana systemu Windows XP na Windows 7. Jaką wersję wybrać?

Witam :slight_smile: Jako że mam problemy z Windows xp Proffesional, chce zmienić system na Windows 7 i zastanawiam się na jaki.

Myślałam nad Windows 7 Professional tylko nie wiem którą wersję czy x32 czy x64.

Mój komputer to :

AMD Athlon II X2 250

PRocesor : 3.01 GHz. 3.00 GB RAM

Chcesz kupić OEM czy BOX?

Czy zamierzasz zmienić/modernizować komputer?

64 bit.

Do OEM czy BOX to jeszcze nie wiem :smiley:

Nie mam narazie zamiaru zmieniać komputera

Po co mu wersja 64 bit na 3 gb ram ? chyba że będziesz dokupował do 4 lub powyżej 4 to by można było bo tak to po co ?

A dlaczego by nie? Nie rozumiem skąd takie rozumowanie że wersja 64 bitowa to tylko i wyłącznie na komputery z 4GB pamięci ram i więcej.

bo 64 bit ma większą chrapkę na ram ? i na grach może to się odbić nie korzystnie

Dodane 06.08.2013 (Wt) 13:57

wiem po swoim doświadczeniu na lapku 3 gb ram zainstalowałem 64 bit i gry w porównaniu do 32 zwolniły

Witam

Najpierw podaj nazwę płyty glównej

bo mógłbyś zwiększyć ilość ramu i wtedy 64 bity:)

krejzol123 , autor tematu napisał gdzieś, że będzie grać? (pytanie retoryczne, nie odpowiadaj)

I tak proponuję wersję 64-bit, bo być może w przyszłości zaistnieje sytuacja że rozbudujesz komputer i wtedy będzie trzeba zainstalować system od nowa aby wykorzystać całe zasoby. Po drugie, wersja 64-bitowa jest instalowana nawet na netbookach z 2 GB RAM i działa, więc dlaczego by nie spróbować?

Oczywiście jak będzie miał zamiar kupić w najbliższym czasie pamięć ram to jak najbardziej jeżeli autor nie ma zamiaru grać w gry może smiało brać teraz ale gdy gra może odczuć spowolnienie.

Różnica 2-3 fps w grach między 32 a 64 bit jest tak znikoma (przeważnie 5-10% różnicy fps), że nie warto brać 32 bitów. Sam się o tym przekonałem bo testowałem różne wersje na moim złomku.

To udowodnione naukowo?