Zmiana systemu z dysku [C: SSD] na [D: HDD]

Problem jest taki że mój komputer mnie już dobija posiadam dysk Hdd 1tb oraz ssd 100 gb [na ssd jest windows] i brakuje mi pamięci bo oczywiście jakiś ziomek z serwisu musiał zainstalować windowsa na dysku który praktycznie już nie ma wolnego miejsca a nie da się zwiększyć jego pamięci i proszę o porady jak zmienić lokalizacje windowsa z (c [ssd]) na Hdd ponieważ wolę już mieć chociaż miejsce jakieś [A i próbowałem na nowo zainstalować windowsa ale na mojej drodze stoi dysk c który mi uniemożliwia tego wykonać]

100gb na sam system jest wystarczająco to co zrobił serwisant jest jak najbardziej sensowne.

Po prostu instaluj rzeczy na dysku d: a nie c:
Dodatkowo przerzuć lokalizacje katalogów takich jak Pulpit, Obrazy, Muzyka, Wideo, Pobrane i ewentualnie pliki tymczasowe przeglądarki na dysk D:

1 polubienie

Witam.
Zgadzam się z kolegą wyżej, jeżeli nie masz wyłączonego pliku wymiany przerzuć go też na dysk D :slight_smile: Ustaw też rozmiar niestandardowy 1,5 - 2 gb

Nie instaluj systemu na dysku 1 TB!
Dysk SSD 100 GB spokojnie wystarcza, aby pomieścić na nim system operacyjny (~20 GB) + sporo(!) mniejszych programów.
Przenieś potrzebne, osobiste dane z dysku C na dysk D. Odłącz teraz dysk D od płyty głównej, aby nie wprowadzał zamieszania. Następnie wykonaj “czystą” (spod bootowania) instalację systemu na dysk SSD.
Po zainstalowaniu w ten sposób systemu podłącz z powrotem dysk HDD do płyty głównej.
Potem duże programy (np. gry) instaluj na dysku HDD, a mniejsze na dysku SSD.

przenieś ważne dane z c na d, i zrób format i zainstaluj ponownie system, 100Gb wystarczające jest na system i programy - i tylko to zostaw na c czyli na ssd, resztę trzymaj na talerzowcu.

Usuń niepotrzebne oprogramowanie.
Nowe aplikacje i gry instaluj na dysku 1TB.