Zmiana systemu z pozostawieniem partycji recovery

Witam. Posiadam laptopa firmy HP Compaq Presario CQ60 z zainstalowanym systemem Vista Home Basic.

Postanowiłem zmienić system na Win7, ale nie chcę też stracić aktualniej partycji przywracania.

Moje pytanie jest takie, czy jeśli usunę Viste z partycji C: i na niej zainstaluję Windowsa 7, nie naruszając partycji D: gdzie znajduje się partycja recovery, to czy w razie jakiś problemów lub innego powodu, będę mógł przywrócić laptopa do Visty z ustawieniami przed zakupem ?

Wydaje mi się, że jeżeli masz recovery visty i zainstalujesz 7 to raczej to nie będzie pukać bo recovery to zapisuje tylko ustawienia jakie były na Viście tak mi się wydaje.

Możesz śmiało instalować siódemkę. Partycja recovery nie będzie naruszona i w każdej chwili możesz wrócić do Visty. Nie popełnij tylko błędu podczas instalacji Windows7 - nie usuń partycji recovery, nie sformatuj jej itp. Powodzenia.

Windows 7 będziesz instalował zapewne na partycji C, więc partycja D pozostanie nie naruszona.

Możesz śmiało instalować.Tylko nie usuwaj partycji d, nie formatuj jej, a system wgraj na C:

mała informacja partycja recorvery może być przed systemową czyli c: spod windowsa najłatwiej to zobaczyć ile ma C: i zapisać a później przy instalacji/formatowaniu wybrać tą samą partycje patrząc po wielkości

Lepiej nie kombinować, i zainstalować system na innej partycji.

Ok, zainstalowałem Win7 na partycji C:, zaś partycję recovery zostawiłem tak jak była. Na razie żadnych błędów nie ma. Thx za info.