Zmiana systemu z Vista na w7

Mam takie pytanie - czy mogę zainstalować w7 tzn. nałożyć na viste ? Coś w stylu upgrade. Jest taka opcja w W7 podczas instalacji ? Czy może wykrywa zainstalowany system i pyta się czy podmienić pliki ? Bo wiem że ze strony producenta będzie można zrobić sobie taki upgrade. I czy wiąże się to z utratą danych ? Posiadam tylko jedną partycję, szkoda by mi było stracić kilka rzeczy więc dlatego pytam czy potrzebny jest format a może jest opcja upgrade podczas instalacji z płyty. Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Tak, podczas instalacji jest możliwość aktualizacji Visty do Windows 7 bez potrzeby formatowania dysku, czyli po angielsku upgrade, czyli to o co Ci chodzi. Podejrzewam, że gdybyś uruchomił instalację z poziomu Visty, to system zostałby automatycznie zaktualizowany, przynajmniej tak się kiedyś robiło za czasów Windows 95/98 i XP jak jest teraz to się nie orientuję akurat, bo nie mam Visty na obecnym kompie, więc nie sprawdzę ale spróbuj uruchomić instalację z Visty to sam się przekonasz, system powinien automatycznie zacząć aktualizację do Windows 7 :slight_smile:

Pozdrawiam!

Witam

tak jak kolega napisał jest taka możliwość

podczas aktualizacji system sprawdza możliwość dokonania aktualizacji i informuje cie jakie mogą być związanie z nią problemy potem system tworzy kopie zapasową dzieki ktorej nic nie stracisz

jeśli wystąpi błąd instalator cofnie cały proces do stanu z przed aktualizacji

jeśli wybierzesz czystą instalacje system również nic nie skasuje utworzy jednak katalog Windows.old w którym przeniesie wszystkie pliki systemowe wraz z profilami i Program Files

Aktualizacja może wiązać się z problemami w działaniu systemu, może on być nieco zamulony.

Co do ważnych plików na dysku - gdzie kopia :?: :?: :?:

Dysk jest dosyć zawodnym urządzeniem - wytrzymuje ŚREDNIO 5 lat, czyli u 5-10% użytkowników padnie po roku, u kolejnych 10% po następnym roku itd. Wirus może też skasować albo zaszyfrować zawartość i każe zapłacić swojemu autorowi za hasło do odszyfrowania … itd. itp.

@MaRa masz racje

Oj tak system zamula :confused: Przy słabym sprzęcie nie ma co robić upgrade’u, można powiedzieć że zwiększa obiciążenie procka jak i ramu przynajmniej dwukrotnie :confused: Nie polecam