Zmiana systemu z Visty na 7, a partycja Recovery

Witam wszystkim serdecznie, posiadam laptopa marki compaq, kupiłem go 2 lata temu w hipermarkecie, wspiera go firma HP, ale nie w tym rzecz, na tym właśnie laptopie, mam oryginalną Vistę Home Premium x32 bit, oraz partycję Recovery na której są wszystkie sterowniki, oraz ogólnie wszystko potrzebne do formata kompa, niedawno dostałem na urodziny windowsa 7, i chciałem go zainstalować na tym to laptopie jednakże nie jestem pewien, czy po zainstalowaniu, nie stracę tej partycji recovery i już nie będę mógł nigdy wrócić do visty a sterowniki i cała zawartość zostanie stracona, i tutaj moje pytanie, czy po instalacji Windows 7 partycja recovery nie zostanie skasowana? jeżeli nie zostanie skasowana to czy po instalacji windows 7 sterowniki wyszukają sie same, czy będę zdany tylko na siebie?

Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii.

Jak nie usuniesz tej partycji recovery to będziesz mógł wrócic do visty poza tym możesz mieć je oba jak masz tyle miejsca na dysku

7 sama powinna znaleźć stery naprawde ma sporo tego towaru w sobie jakby czegoś nie znalazła pisz

Sama się nie skasuje! Po prostu musisz uważać (czytać!) co robisz, instalując nowy system i nie usunąć ją przypadkowo.

W dużej części system Windows 7 zainstaluje sterowniki, jednak… zależy co to za laptop? Nie podałeś dokładnie modelu, HP Compaq i co dalej? W niektórych laptopach sprawa może być beznadziejna.

w komputerze masz program do stworzenia dysków dvd recovery dla całej ukrytej partycji. po prostu stwórz sobie ze dwie kopie na dobrych płytach dvd. u niektórych producentów programy do buckupu partycji recovery potrafią ją zapisać także na pendrive lub twardym dysku. i jeszcze gdzieś widziałem program, który umożliwia zapisanie całej partycji recovery na ftp-chyba asus coś takiego posiada.

Jest to HP Compaq Presario CQ71

Co prawda, nie podałeś pełnego modelu (po CQ71 są jeszcze cyfry i litery ) ale wszystkie wersje CQ71 mogą mieć spokojnie instalowanego Windows’a 7. Jak pisałem, system w dużej części sam zainstaluje sterowniki. Jeśli coś zabraknie, to pobierzesz ze strony firmowej HP: http://www8.hp.com/pl/pl/support-driver … ay=drivers Odczytaj sobie przed tym jednak pełny model laptopa (pod spodem obudowy).

Bardzo fajnie, bardzo bardzo bardzo fojnie… Godom wom nie ciście tu ■■■■■ół bo jutro wpadom do Walba i mu zainstaluja a niy srocie kity o jakichś płytkach albo o tym ze większość sterowników bydzie - /cenzura/ prawda znaczna mniejszość od windowsa reszta od producenta podzespołów.