Zmiana systemu z Visty na Win7


(th@les) #1

Przede wszystkim informuję,że zapoznałem się treścią poradnika o zmianie systemu preinstalowanego.

Chciałem natomiast upewnić się z pomocą Waszej wiedzy,że ta zmiana ma sens i nie występują ograniczenia sprzętowe.

Sprzęt to Dell XPS M1530 ,Intel 2 Duo Core 7250,  2.00 GHz , grafika nVidia 8600 M GT, RAM 3 GB.Dysk został wymieniony na SSD.System-Vista HP

Wraz z wymianą dysku Ojciec chciał by wgrać mu Win7, tak też w zakładzie usługowym zrobiono.Tyle,że po jakimś czasie system padł (zakład usługowy również)

więc Ojciec skorzystał z usług innego,w którym owszem system zainstalowano ale powiedzieli mu,że nie będzie to legalny system .Na pytanie czy można zatem wrócić do Visty (bo jest klucz i nalepka zupełnie czytelna) informatyk odpowiedział,że na SSD Visty nie zainstaluje.

Pomijając brak aktualizacji to  Ojciec zwyczajnie nie chce mieć nielegalnego oprogramowania.

Czytając tekst @adama9870 zrozumiałem,że klucz od Visty można wykorzystać by legalnie mieć  “siódemkę”.Ale czy to nie jest za późno.Czy nie trzeba kupić nowy klucz? Czy taki system http://allegro.pl/windows-7-32-64-bit-nowe-org-sp-zoo-fvat-dvd-i6619767393.html spełnia wymagania legalności czy to jest naciąganie ?


(adam9870) #2

Klucz od Visty możesz wykorzystać do Visty.

Klucz od 7 możesz wykorzystać do 7.

Czyli możesz skorzystać z tego systemu, który jest podany na naklejce.

Z tego co pamiętam, Vista działa na SSD i wykorzystuje ich możliwości.


(Longhorn2009) #3

Sterowniki pod viste są dostępne http://www.dell.com/support/home/pl/pl/plbsd1/product-support/product/xps-m1530/drivers?os=wv64 SSD nie jest problemem, bo system ten obsługuje TRIM, w przeciwieństwie do starego XP. Jeśli posiadasz nośnik z Vistą możesz śmiało instalować. Gdy nie posiadasz musisz pobrać i przy instalacji wybrać właściwą edycje systemu zgodną z naklejką COA. Edycja 64-32bit czy wersja językowa bez znaczenia.


(th@les) #4

Dziękuję obu Panom za wyjaśnienia,nie mniej to jest laptop Ojca a ten uparł sie na Win7.Sterowniki do Visty jak również system mam w oryginale na płytach,które były załączone przy zakupie sprzętu.


(Longhorn2009) #5

Aby ten Windows 7 był legalny musiałbyś kupić licencję.