Zmiana systemu z Win7 na WinXp

Chciałbym zmienić system operacyjny z win7 na winxp ale nie wiem jak się do tego zabrać… ;/ Prosiłbym o wskazówki lub link do instrukcji dla zielonych ;] oraz czy jeśli zmienie system to wszystkie programy,gry i aplikacje z dysków na których nie jest zainstalowany system też zostaną usunięte ?

tortyl , nie instaluj tego systemu. XP to już 10 letni system, który już nie wspiera nowego sprzętu, tak więc dobrze radzę Ci nie pchaj się w ten system, bo potem będziesz kląć, że do niczego nie ma sterowników… Dobrze Ci radzę-zostań przy tym systemie. Z czasem zmienisz zdanie i dojdziesz do wniosku, że bardzo dobrze zrobiłeś. Windows 7 to nie jest wcale taki zły system, po prostu potrzeba wyłącznie poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z nowym interfejsem. Po za tym, od razu Cie informuję, że zaraz po uruchomieniu instalatora z powrotem wrócisz na to forum i będziesz prosił o pomoc, bo nie widzi Ci dysku twardego…

alanswet , Xp nie jest śmieciem-to jest dobry system, tylko problem w tym, że niestety są przy nim problemy z nowszym sprzętem, bo jak wspomniałem może nie być sterowników i zaraz po instalacji może się okazać, że trzeba jednak z powrotem instalować 7 i też swoją drogą już na dzień dobry trzeba nieźle się naszukać żeby znaleźć odpowiednie sterowniki dla instalatora, żeby łaskawie rozpoznał kontroler dysku, bo XP nie wykrywa na obecnych sprzętach dysku ze względu braku sterownika do kontrolera dysku. Ja miałem właśnie taki przypadek, że kumpel nasłuchał się głupot nie temat Visty, ubzdurał sobie żeby wgrać XP i trzy dni się męczyłem żeby w ogóle znainstalować ten system ze względu właśnie na sterowniki do kontrolera dysku, a potem kolejne trzy dni spędziłem nad identyfikacją sprzętu i szukaniu sterowników, bo przed usunięciem Visty nie spisałem jaka jest karta dźwiękowa itd.

w niecie jest filmik jak działa win 95 na 2 ghz

bądź lepszy miej więcej

jeśli nie zmiany to dalej byśmy siedzieli w jaskiniach i uciekali przed zwierzętami np kaczką

to że się nauczyłeś xp to nie znaczy że 7 jest gorszy

pewnie jak kupisz xp to i tak będzie nielegalny

mój kuzyn tak ma komputer 6 miesięcy ma i ma nielegalnego a za klucz i wgranie win xp zapłacił 200zl

Jeśli uparłeś się na XP - no to niestety, po zmianie będziesz musiał od nowa instalować wszystkie programy oraz gry - możesz ułatwić sobie potem pracę ściągając zapiski z gier oraz pliki z konfiguracją np. przeglądarki :slight_smile:

Jednak, jak inni - nie polecam tego rozwiązania, bo to tak jakby się przesiąść z BMW do Malucha :))

OTy kosmos.JNJN