Zmiana Systemu z Windows 8.1 na 7

Witam o to mój laptop:

  1. Intel HD Graphics
  2. 4GB Ramu
  3. Intel Pentium GPU B960 2.20GHZ
  4. Windows 8.1

Więc tak chodzi mi o to że muli mi windows 8.1 i nie podoba mi się czy moge przeinstalować na windows 7 bez żadnych problemów , czy laptop bedzię szybciej chodził [GRY ITP] i prosiłbym o jakieś wskazówki dotyczace formatowania i jeszcze jedno czy windows xp obsluguje 4GB RAMU

Z Góry Dzieki :slight_smile:

Jak masz legalny Windows 7 to możesz to robić bez problemu.   Może się jednak wstrzymaj sprawdź czy nie ma wirusów. Wymiana systemu nie gwarantuje przyspieszenia.Co do Xp to przestarzały system ,nieaktualizowany i już niebezpieczny.

Na tym sprzęcie 8 powinna wręcz latać. System trzeba oczyścić, przelecieć jakimś antywirem i wywalić miliard śmieci z autostartu. XP wybij sobie z głowy, ten twór pasuje już tylko do muzeum. Co do Windows 7, najpierw upewnij się, że producent udostępnia sterowniki do twojego komputera (dla XP na 100% tego nie robi, dla 7 jest szansa). Dodatkowo rozważ aktualizację do Windows 10, jest darmowa.

 

edit. Co do szybkości gier itp różnica będzie niezauważalna (ośmielę się stwierdzić, że czysty 8 będzie działał minimalnie sprawniej niż czysty 7).

System Czysty a windows 7 jest o wiele szybszy moim zdaniem a 10 czytalem opinie i sie podobno nie nadaje do grania

To się mylisz. 7 jest najwolniejsza z tej trójcy. Poza tym 10 bardzo nadaje się do grania - sprawdziłem. Na swoim przykładzie (lapek z 2008 z gorszym CPU) dodam, iż 10 tchnęła nowe życie w ten sprzęt (m.in.fast boot <3). Poprzednio na nim była Vista a potem 7 i różnica na korzyść 10 jest zauważalna…

Ósemki na tym sprzęcie nie testowałem.

Proszę o nie wciskanie kitu, że 10 jest najlepsza do grania, gdyż to zwykłe wprowadzanie w błąd :slight_smile: