Zmiana systemu z XP Pro na XP Home

Mam problem gdyż jak włożę pytę to nie bootuje i włącza się XP Pro. A jak próbuje zainstalować na włączonym komputerze to pisze że przejście z nowszego na starszy system jest dostępne tylko po ponownym uruchomieniu komputera.

Cześć

Płyta jest bootowalna? Sprawdzałeś czy na innym komputerze można z niej rozpocząć instalację?

Ustawiłeś w BIOSie bądź na liście bootowania aby komputer wystartował z napędu CD/DVD?

Jest bootowalna bo dokładnie ten sam system jest na 2 innych komputerach a do boot menu nie mogę wejść bo nie pamiętam który guzik a nigdzie nie pisze

Cześć

Zapewne jak uruchamiasz komputer to na ekranie masz informację który klawisz odpowiada za wejście do BIOSu tudzież wyświetlenie boot menu.

Wystarczy nacisnąć odpowiedni i gotowe :wink:

Ale właśnie nie jest i w tym problem

Cześć

Zawsze możesz sprawdzić w instrukcji dołączonej do płyty głównej jak dostać się do BIOSu badź wyświetlić boot menu :wink:

Przeczytaj: Kombinacje klawiszy umożliwiające wejście do BIOSu

Okej wchodze w Bios na Del i co teraz

Cześć

Ustaw na liście bootowania jako pierwszą pozycję napęd CD/DVD. Zapisz zmiany i gotowe.

Ustawilem tak i nadal nie mam automatycznego bota

Cześć

Zapisałeś zmiany w BIOSie?

Napęd jest sprawny?

Jeżeli lista bootowania jest poprawnie ustawiona (czyt. napęd CD/DVD na pierwszej pozycji) to nie mam już więcej pomysłów.

Choć możesz jescze spróbować przywrócić domyślne ustawienia w BIOSie, nastepnie jeszcze raz ustawić na liście bootowania napęd CD/DVD na pierwszą pozycję.