Zmiana systemu. Zaginęła jedna partycja dysku

Witam

W miejsce Windowsa XP Pro zainstalowałem na swoim laptopie Windowsa 7. Poprzednio miałem dysk twardy podzielony na dwie partycje C: (dysk systemowy), oraz E: (dysk z moimi plikami). Podczas instalacji nowego systemu sformatowałem dysk C: i wskazałem go jako miejsce instalacji Windowsa 7. Partycji E: w ogóle nie ruszałem, aby zachować zapisane na niej dane. Instalacja przebiegła bez zakłóceń.

Po uruchomieniu Windowsa 7 okazało się, że w menu Komputer oprócz stacji dysków DVD RW (D:) , znajduje się tylko jedna partycja dysku twardego - Dysk Lokalny( C:). Brakuje drugiej partycji - Mój Dysk. Na dodatek ta jedyna partycja dysku jaka mi pozostała: ma pojemność mniej więcej połowę pojemności całego dysku twardego. W niektórych opcjach systemu np. defragmentacji dysku można nadal wybrać dysk C: lub dysk o nazwie Mój Dysk (ale nie posiadający oznaczenia literowego). Stą,d wnioskuję, że zagubiona partycja istnieje, i jest gdzieś ukryta, a zapisane na niej dane nie zostału utracone.

Ponieważ nie jestem zaawansowanym użytkownikiem, proszę o pomoc osoby bardziej ode mnie obeznane z tematyką, jak odzyskać dostęp do zagubionej partycji dysku i zawartych na niej danych.

Miałbyś może dostęp do Partition Magic w pełnej wersji? Dzięki niemu można łatwo naprawić twój problem. Chyba że istnieje jakiś inny program w 7 który to umożliwia(niezbyt się znam na tym nowym os’ie)

Jak się zorientowałem to Partition Magic mie działa na Windows 7. Może ktoś wskaże właściwy program który odnajdzie mi tę zagubioną partycję?

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html Spróbuj tym. Pobierz, zainstaluj i sprawdź czy będzie widoczna ta partycja, którą chcesz odzyskać. Jak będzie widoczna, to klikasz na niej prawym przyciskiem myszy i wybierasz coś w stylu “Drive letter” i przypisujesz jej jakąś literę, zatwierdzasz zmiany i chyba powinno być OK po restarcie kompa…

Start-Panel sterowania-Narzędzia Administracyjne-Zarządzanie komputerem-Zarządzanie dyskami.

Tam być może odnajdzie się zaginiona partycja.

Fanboj 0: dotarłem we wskazaną lokalizację. Jest tam Mój Dysk (bez literki) jako Zdrowy: (System , Aktywna, Partycja podstawowa). Co teraz z tym zrobić?

Kliknij na tej partycji Prawym Przyciskiem Myszy i sprawdź czy masz aktywną opcję: “Zmień literę dysku i ścieżki” (albo jakoś podobnie).

Tak “Zmień literę dysku i ścieżki” jest aktywne.

No to wychodzi, że możesz przypisać literkę tej partycji i po restarcie chyba powinno być OK… tzn. powinna być widoczna w systemie, a co z danymi na tej partycji dowiesz się jak już uzyskasz dostęp do niej.

Przypisałem literkę E: zrobiłem restart systemu. W menu “Komputer” pojawił się drugi dysk twardy Mój Dysk E: tylko z opisem NTFS. Brak informacji o jego wielkości i wolnym miejscu. No i jest odmowa dostępu. Jak można uzyskać normalny dostęp?

Jeśli chodzi o odzyskanie danych to sprawdż tym

http://traxter-online.tk/opis-dystrybuc … t-388.html

TURANKANTOR13: spojrzałem na podaną stronkę i nie wiem, czy nie jestem zbyt mało doświadczonym użytkownikiem do tej operacji i na dodatek program w całości po angielsku. Może jednak znajdzie się cos prostszego?

Dodane 05.05.2011 (Cz) 15:24

Czy jak EASEUS odzyska mi utracone dane z z zagubionej partycji to także odzyskam brakującą pamięć? Teraz mam na kompie dostępną połowę pamięci (partycja C:) niż kiedyś, a druga połowa pamięci wyparowała razem z całą partycją.

Może ten będzie lepszy

http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-Ph … 12758.html

A mogę TestDisk użyć pod Win7?

powinno dać rade

tutaj masz opis

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … pic=2948.0

EASEUS Partition Master 8.0.1 sprawdzony i odpada. Biorę się za kolejny programik.

Jeszcze taki masz

http://www.strongrecovery.com/pl/index.html

Sprawdzam EASERUS Partition Recovery 5.0.1, ale coś mi nie wychodzi, Może ktoś mi podpowie jakie kroki po kolei robić,

Może bedzie pomocne

http://www.easeus.com/resource/partitio … ftware.htm

Strongrecovery ma opcje odzyskiwania plików tylko w wersji płatnej. Wersja darmowa nie ma niestety takiej możliwości.

Dodane 05.05.2011 (Cz) 21:13

ERASEUS Partition Recovery nie znajduje plików do odzyskania więc zaczynam sprawdzać zalecanym dalej EASEUS Data Recovery Wizard.