Zmiana systemu. Zaginęła jedna partycja dysku

W Gparted dopatrzyłem się jeszcze że przy nowej partycji pustej i sformatowanej mam we Flags : boot. Usunąłem tą flagę i zrobiłem boot przy pierwszej partycji z systemem. Ale to nic nie dało. Może jakoś inaczej trzeba to zrobić?

o.k. zrobię to jeszcze raz

Dodane 07.05.2011 (So) 22:39

Po uporządkowaniu partycji programem Gparted, nie mogąć wystartować kompa z dysku twardego, postanowiłem od nowa zainstalować Windowsa 7. System zainstalowałem na nowo utworzonej, pustej partycji. Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Po zakonczeniu instalacji weszłem w Komputer, a tam dwie partycje C: z zainstalowanym systemem i D: z moimi plikami. Co więcej w menu Zarządzanie Dyskami, dysk C: jest dyskiem systemowym. Wreszcie mam to co chciałem: dwie właściwe partycje dysku i odzyskane pliki !!

Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim za okazaną pomoc i cenne wskazówki. Dzięki wam wiele się nauczyłem. DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM.

Witaj- cieszymy się razem z kolega Kamilem ,że wszystko jest jak powinno być,a czy ta partycja nie zamieniła się w PATRYCJE??? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

jak by co to pisz na gg!!

Z partycjami jest wszystko o.k. Dysk C: jest partycją podstawową, a Dysk D: dyskiem logicznym. Tak, odetchnąłem z ulgą po tylu dniach stresu. Dzięki wam Panowie wszystko dobrze się skończyło. Szacunek. :smiley: :smiley: :smiley:

Witaj- studiowałeś to

http://www.vista.pl/porady/339_kopia_za … onac_.html

możesz sobie zrobić obraz dysku na przyszłość jakby co się sypało

Witaj

Po nauczce jaką dostałem z pewnością zrobię sobie wszelkie możliwe kopie zapasowe. Już nad tym pracuję.

Albo: "Mądry Polak po szkodzie"

Tak, ale zdrowia mnie to kosztowało. A co to szkodziło wcześniej zrobić kopię zapasową? Człowiek to ignorował i o mało co straty były by niewymierne. Mam nadzieję, że każdy kto poczyta ten wątek, pójdzie po rozum do głowy i zawczasu się zabezpieczy. Bo może nie mieć tyle szczęścia co ja.

Partycje można odzyskać przy użyciu programu testdisk, o ile jest niewidoczna z winy uszkodzonej tabeli partycji.