Zmiana systemu

Witam chcę zmienić system w laptopie z visty hp na windows 7 ultimate pytanie mam takie jeżeli zrobię instalację niestandardową to wtedy usunie się MBR i nie będzie już uruchamiać sie automatycznie vista recovery lecz będzie się uruchamiać tylko z płyty recovery chyba że zainstaluje się linuxa i nadpisze MBR tak aby było wszystko jak wcześniej

Jeżeli dysponujesz jedną partycją na twardym dysku na której znajduje się również obraz systemu vista - recovery to podczas instalowania systemu Windows 7 Ultimate zostanie ona usunięta.

Jeżeli zależy Tobie na tym obrazie Vista recovery to zrób jego kopię na dyskach DVD.

nawet jeżeli partycja jest ukryta

Nie bo jeżeli obok partycji systemowej C znajduję się druga ukryta partycja vista recovery to nie powinna ona ulec usunięciu.

czyli po instalacji windows 7 pozostanie mi recovery z płyty dvd bo nie wystartuje zautomatyzowana

Myślę że jak nie zostanie w żaden sposób zmodyfikowana bądź uszkodzona osobna ( nie systemowa C) partycja odzyskiwania systemu vista - recovery, to powinieneś bezpośrednio z niej odtworzyć system Windows Vista.