Zmiana systemu

Witam. Posiadam laptopa Samsung z wgranym fabrycznie win8. Chciałbym wgrać win7, ponieważ wiele aplikacji nie działa poprawnie mi z tym systemem. Jak mogę zrobić to zachowując jednocześnie kopię oryginalnego win8? :slight_smile:

Możesz zainstalować tyle systemów, ile zmieści Ci się na dysku i uruchamiać je niezależnie od siebie, nie musisz kasować poprzedniego.

Zaraz sprawdzę czy dla win7 są dostępne sterowniki. Co do licencji, zamierzam kupić windowsa 7 ze sklepu. :slight_smile:

Jakie to aplikacje? Sprawdzałeś uruchamianie w trybie zgodności z Win 7?

Jest sens wydawać kilkaset zł na Win 7? Nie zastanawiałeś się nad aktualizacją do Win 10?

Przeważnie starsze gry.

Boję się, że na Win10 tym bardziej nie będą chodziły te starsze gry. :confused:

Tylko, że kupując win7 nadal jest ryzyko że gry nie będą ci działać. Podejrzewam, że mało jest programów, które chodzą na win7, a na win 8 już nie. Poszukaj w internecie na jakich systemach te gry działają. Może się okazać, że na win10 wszystko będzie ok, a może będziesz potrzebować XP, tylko on niekoniecznie może dać się zainstalować na nowoczesnym laptopie.

PS Mógłbyś dać listę gier, które masz na myśli?

Ciekawe ? Na W10 większe prawdopodobieństwo , że będą działać gry niż na W7 ? Od kiedy ?

Około miesiąc temu spotkałem się z tematem na innym forum, na którym było podanych kilka starszych tytułów, które można było uruchomić na xp, viście, w8, w10, ale na w7 już się nie dało i kilka osób to potwierdziło. Nie pamiętam jakie to były gry ani jakie forum i uważam to za WYJĄTEK a nie za większe prawdopodobieństwo, że na w10 będą działać gry a na w7 nie jak napisałes.

Osobiście, miałem dotyczenia z Windows 7, windows 8 i windows 10. Wyniki były następujące:

Windows 7, pracował stabilnie, Wndows 8 powodował 100% obciążenie CPU, a windows 10, preferował środowisko “siódemki” Chodź CPU było więcej obciążone, niż przy Windows 7,

Jeżeli chcesz zachować aktualny system, to za pomocą instalatora windows 7, utwórz nową partycje, lub za pomocą innego programu(np. GParted) I zainstaluj na niej system. Wtedy po wyświetleniu się informacji wyświetli Ci się GRUB z możliwością wybrania z jakiego systemu ma startować komputer. Chodź, możesz zainstalować windows 7, Ale aktualny WIndows 8 możesz skompresować na obraz ISO i mieć potem ewentualne gotowe pliki do podania.

 

Pozdrawiam!