Zmiana szerokości MenuStart

Witam,

czy jest możliwość zmienienia szerokości Menu Start? (wysokosc się da)

Jest ono za szerokie…

pulpit.png

Tak programem SZEROKOŚĆ MENU START 1.1. Niestety nie ma go u nas na DP :frowning: dlatego dam ci link do innego serwiisu:

http://www.programs.pl/program,1707,Szerokosc-menu-Start.html

Da się to zmienić bez uzywania zewnętrznych programów, modyfikując rejestr?

W viście można było przez podmianę jakiś plików z angielskiej wersji ale niestety nie pamiętam :cry:

Ja właśnie miałem angielską wersję (US) i zainstalowałem polską paczkę, to przez nią menu jest tak rozszerzone…

Dodane 04.03.2013 (Pn) 21:39

Użyłem tego programu z linku powyżej, czy jak usunę program, to ustawienia Menu Start zostaną ?

Raczej się nie da :slight_smile:

To zależy gdzie program te ustawienia zmienił, domyślnie szerokość Menu Start określona jest w aero.msstyles, jak dobrze pamiętam dla całego świata jest to 280px a dla Polski 320px :smiley:

Jeżeli ten program wprowadził zmiany w aero.msstyles to powinno zostać. Chyba że podczas deinstalacji program odzyska domyślną wartość.

Sprawdź w tej lokalizacji: C:\Windows\Resources\Themes\Aero ile jest plików nazwanych “aero”, jeżeli jeden to masz problem, jeżeli dwa w tym jeden nazwany np. aero.msstylesbak, to możesz skopiować ten bez rozszerzenia, odinstalować program i wrzucić z powrotem skopiowany plik do lokalizacji domyślnej :wink:

Zastanawia mnie czy MS nie poprawił tej szerokości wraz z wydaniem SP1 dla Win 7?

Używam Ultimate Eng z polską paczką i menu start nie jest takie rozjechane…

Mam także ultimate 32 bit z polską paczką.

Folder Resouces:

Aero.png

Themes.png

Używam od dawna “swojego” theme, teraz sprawdziłem domyślne Aero, w ustawionym polskim języku mam nadal standardowe “wąskie” menu jak w wersji en-US.

I jak wspominałem MS naprawił szerokość menu start w SP 1 dla Polskich wersji językowych.

Zrób tak: zmień język na en-Us -> zobacz czy menu start jest wąskie -> jeżeli tak to skopiuj plik aero.msstyles (pierwszy Twój zrzut) -> zmień język na Pl -> zobacz czy znowu jest “szerokie”-> jeżeli tak to podmień aero.msstyles na plik skopiowany-> powinno zadziałać.

Spróbuję zainstalować wszystkie aktualizacje i SP1, potem zobaczę.

Dodane 08.03.2013 (Pt) 14:58

SP1 naprawił problem.

Odinstalowałem “tamten” program, zainstalowałem aktualizacje , SP1 i Menu Start wygląda na normalne.