Zmiana szybkości touchpada w rejestrze

Witajcie.
Mam w laptopie ustawione przesuwanie trzema palcami jako zmianę okna/programu - coś jak skrót alt+tab.
Niestety po którejś aktualizacji Windowsa/sterownika lub z przyczyn bliżej nieokreślonych przesuwanie stało się bardzo czułe. Wystarczy sunąć o centymetr, by wylądować na ostatniej otwartej aplikacji.
Dodam, że opcje dostępne na szybko w systemie ( czułość touchpada, myszki, ustawienia przewijania itp.) nie pomagają.
Wydaje mi się, że można zmodyfikować to w rejestrze, w kluczu Komputer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\PrecisionTouchPad.
Niestety są tam wartości szesnastkowe i nie bardzo wiem którą zmienić.
Czy ktoś wie jak zmodyfikować rejestr, by przywrócić funkcjonalność touchpadowi?

1 polubienie

Przeglądałem te artykuły, ale nie potrafię tego odnieść do mojego problemu. Widzisz tam coś konkretnego co mogłoby pomóc? Może ja czegoś nie rozumiem…

Sprawdź ten sposób:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Synaptics \ SynTP \ Install]
"DeleteUserSettingsOnUpgrade" = dword: 00000000

Then save with the name you want.
Then change the file extension from “txt” to “reg”

Then double click on the file created.
Authorizing changes in the PC.
Restart the PC.

Make the changes you want in the “Control Panel” then “Mouse”, and then Synaptics.

I jeszcze takie cosik: https://www.top-password.com/blog/change-touchpad-sensitivity-in-windows-10/

Niestety to nie działa.
Zmiana czułości gładzika czy to przez ustawienia Windowsa, czy przez rejestr działają jedynie na szybkość poruszania kursora jednym palcem. Przełączanie aplikacji trzema palcami ciągle pozostaje zbyt szybkie.

Znalazłem jeszcze: https://www.pcworld.com/article/3199486/software-productivity/windows-10-how-to-customize-multi-finger-touchpad-gestures.html

No niestety to się nie sprawdza… Walczę z tym już chyba ze 3 miesiące z przerwami. Napisałem też do supportu Microsoftu, bo jestem niemal pewny że tę nadmierną czułość spowodowała któraś aktualizacja Windowsa. Support na razie milczy - widocznie jestem jedyny :wink:
I tak jak po którejś aktualizacji podgląd ostatnio otwieranych dokumentów można wyłączyć tylko w rejestrze, tak pewnie i tu ingerencja w rejestr jest konieczna.

No to lipa :confused: ale znając MS i tak pewnie puszczą jakiś update, że w ogóle przestanie Ci działać TP :smiley: albo inny komponent :smiley:

:sweat_smile:

Dzięki za pomoc. Gdyby wpadło ci w ręce coś jeszcze to pisz. Chętnie przetestuję wytrzymałość rejestru na zmiany :smiley: