Zmiana taktowania procesora

Na wstępie - nie wiem czy był taki temat, jeśli bym to przepraszam za dublowanie.

W czym tkwi problem? Otóż, jestem posiadaczem AMD Athlona 2200 + wszystko było super do początku lutego. Nagle z 1800 mhz komputer przestawia mi się na 1350 mhz przy czym od razu resetuje się data.

Przestawiam w BIOS-ie znów z 100 na 133 i wtedy znów wskakuje na 1800 mhz (2200). Lecz po ponownym włączeniu jest to samo.

Nie wiem czy da tu coś format, bądź reset BIOSa. Może komuś się już tak zdarzyło?

Przepraszam, że to tak zawikłałem, może to być trudne do zrozumienia.

Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam.

chmm… dziwne a wcześniej działo Ci się cos takiego?? czy dopiero teraz bo czyms jak cos zorbiłes?? może spróbój uaktualnić BIOSA?? Trudna sprawa

też mi pomysły:/

chmm… dobry nie jest :?

a masz lepsze??

moim skromnym zdaniem trzeba wymienić barterie na płycie głównej jeżeli data się resetuje i szyna się zmienia :slight_smile:

niestety nie

Czasami się tak działo, ale przestawiłem w BIOS-ie na 133 mhz i działało dobrze. Teraz się zepsuło, że co trochę się zmienia.

Hmm a bateryjka na płycie głównej słyszałem że ona potrafi robić takie numery…

mnie sie też tak stało z 1600 mi sie zmniejszyło na 1050 też jak przestawie z powrotem na 1600 na po ponownym włączeniu kompa znów jest 1050

Wiem, że odkopuję troszkę stary temat, ale zmieniłem bateryjkę i to samo nadal. Czy uaktualnienie BIOSa coś da?

Spróbuj,ale może to i zasilacz lub płyta główna.

Zrób porządną konserwację kompa.

Odłącz kompa od 230 V i wyjmij baterię na 30 minut - bateria ma być nowa lub mieć powyżej 3V ,w tym czasie wyczyść wszystko w kompie,szczególnie styki kart i pamięci,wszystko poprawnie zamontuj,wsadź dopiero baterię, ustaw bios i zapisz save i zobacz.